WYBIERZ SALON:

Wpływ cyklu wzrostu włosa na powodzenie zabiegów depilacji laserowej

cykle wzrostu włosa

Pewnie kilka razy zbierałaś się z decyzją o rozpoczęciu zabiegów depilacji laserowej. Co do tej pory Cię powstrzymywało - czy bałaś się, że depilacja laserowa jest bolesna? A może wątpiłaś w jej trwałe efekty? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Depilacja laserowa jest bezbolesnym zabiegiem, jeżeli jest wykonywana przez wykwalifikowanego kosmetologa przy użyciu profesjonalnego lasera diodowego Light Sheer.  Jej skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka - niemal 100% usuniętych włosów. Oczywiście, żeby zabiegi depilacji laserowej mogły przynieść satysfakcjonujące rezultaty, to trzeba wykonać ją w serii. Zwykle jest to około 6 wizyt w salonie. Dlaczego? Ponieważ powodzenie depilacji laserowej uzależnione jest od cyklu wzrostu włosa - depilacja laserowa musi być wykonywana w fazie aktywnego wzrostu. Ma to istotny wpływ na końcowy efekt. Niestety, wiele salonów z depilacją pomija ten aspekt, ale nie martw się - my zaraz Ci to wytłumaczymy. 

Aktywna faza wzrostu włosa a depilacja laserowej 

Zacznijmy od  początku. Podstawą każdego włosa na naszym ciele jest łodyga i korzeń, który znajduje się pod skórą. Ten korzeń osadzony jest w mieszku włosowym - takiej niewielkiej torebce. Wychodzący z niej  gruczoł łojowy jest zbudowany z cebulki włosa, która odpowiada za cykl i wzrost włosów. 

Cykle wzrostu włosów powtarzają się stale w ciągu całego życia. Są one uzależnione od podłoża genetycznego. Co ciekawe, cebulki włosów, które są obok siebie na skórze, nigdy nie znajdują się w tej samej fazie cyklu wzrostu.  Właśnie dlatego, włosy nie wypadają w tym samym czasie - dzięki temu łysiejemy stopniowo - jeden włos wypadnie, a ten obok niego, będzie trzymał się swojego miejsca. Potocznie określa się to asynchroniczną produkcją włosów. 

Budowa cebulki włosa związana jest z kolorem włosów, jaki posiadamy. Składa się ona z melanocytów, które decydują o wytwarzaniu melaniny (barwnika). Im większa ilość melaniny, tym ciemniejszy włos i lepsze działanie lasera do depilacji. 

Cykle wzrostu włosa dzielą się na 4 fazy:

- wczesny anagen

- anagen

- katagen

- telogen 

Anagen czyli najważniejsza w depilacji faza wzrostu włosa

Nas najbardziej interesuje anagen, czyli aktywna faza wzrostu włosa. Dlaczego? Ponieważ światło lasera w trakcie wykonywania zabiegów depilacji laserowej działa właśnie na włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu. Melanina zawarta we włosie jest w stanie przetransportować energię lasera prosto do brodawki włosowej, którą bezpowrotnie zniszczy. Wtedy, po mniej więcej dwóch tygodniach, włos zaczyna się kruszyć i wypadać na zawsze. 

Jeśli trafimy laserem na włosy, które znajdują się w fazie anagenu, to możemy mieć pewność, że już nie odrosną. Zwykle po pierwszym zabiegu tracimy ok. 20-30% włosów, bo właśnie tyle będzie znajdowało się w odpowiedniej fazie cyklu wzrostu włosa. 

Na pełną i skuteczną depilację laserową składa się seria ok. 6-7 zabiegów na daną część ciała. Wtedy laser używany podczas depilacji jest w stanie wychwycić niemal wszystkie włoski znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezbolesnych zabiegów depilacji laserowej laserem diodowym LightSheer, to zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację kosmetologiczną w naszym salonie, na której dokładnie wytłumaczymy Ci fazy cyklu wzrostu włosa, a także przeprowadzimy niezbędną  próbę laserową. 

Oceń artykuł

Średnia ocen 0/5, ilość głosów 0

Powiązane artykuły

Depilacja laserowa bikini. Wszystko o efektach.

Wiele osób zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia. Najprostszym sposobem, by pozbyć się go na stałe jest sięgnięcie po depilację laserową. Jednym z najchętniej wybieranych przez Panie zabiegów jest depilacja okolic bikini. Dlaczego i czy warto zdecydować się na depilację laserową bikini? Jak wyglądają jej efekty?

Depilacja pośladków - jak pozbyć się włosków?

Depilacja miejsc intymnych staje się coraz bardziej popularna. Już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni pozbywają się niepotrzebnego owłosienia.

Depilacja miejsc intymnych - temat tabu?

W ciągu miesiąca przeznaczamy wiele czasu na usuwanie niechcianego owłosienia. Szczególnie włoski w okolicach intymnych przysparzają nam wiele kłopotów. Pomyśl, czy nie warto wykonać depilacji w gabinecie kosmetycznym i pozbyć się problemu raz, na zawsze? Skuteczne efekty może przynieść nam depilacja laserowa.

Depilacja laserowa - dlaczego tak ważne są odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami?

Bardzo często klienci zadają nam to pytanie. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości i w skrócie opowiedzieć o tym, dlaczego tak ważne są odpowiednie przerwy między kolejnymi zabiegami depilacji laserowej. Czy słyszałaś kiedyś o długości cyklu wzrostu włosa?


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.