WYBIERZ SALON:

Usuwanie Blizn

Na zawsze zapomnij o niechcianych bliznach.

Blizny są naturalnym efektem gojenia się ran na skórze, czasem jednak stają się przyczyną dyskomfortu nie tylko fizycznego, ale też psychicznego.
Zabiegi plastyczne i standardowe usuwanie blizn pooperacyjnych są niestety najczęściej bolesne i inwazyjne. Niosą także ryzyko powikłań. Na szczęście nie są koniecznością.
Technologia laserowej redukcji blizn to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala na zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. W porównaniu z zabiegiem operacyjnym, zminimalizowany zostaje także okres powrotu do pełnej sprawności.
Laserowa redukcja blizn jest najbardziej skuteczną metodą ich pozbycia się, niezależnie od wieku i wielkości.  Zarówno zabiegi chemiczne, jak i operacyjne są dużo bardziej inwazyjne, dlatego każdego roku maleje liczba ich zwolenników.

Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe, inaczej zwane bliznami zanikowymi, to problem nie tylko nastolatków.
W 80% występowanie trądziku to problem dziedziczny. Pomimo pielęgnacji i mnogości kosmetyków coraz częściej borykają się z nim dorośli. Dużo częściej blizny występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go w niekosmetyczny sposób,  np. poprzez rozdrapywanie.
Ich rozległość spowodowana jest stopniem zaawansowania trądziku oraz szybkością, z jaką goją się rany. Redukcja blizn polega na likwidacji zagłębienia i wyrównaniu kolorytu.

W przeciwieństwie do innych metod, takich jak dermabrazja czy głęboki peeling, laser frakcyjny jest jedynym w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na głębokie blizny potrądzikowe. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W jego trakcie nie odczuwa się także bólu. Zabieg wykonywany laserem polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje jedynie nienaruszona tkanka, ułatwiająca gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizny, należy wykonać średnio serię około 5-6 zabiegów w odstępach 1-2 miesiące, po czym pozostawić skórę do  regeneracji na okres pół roku.

Blizny pourazowe

Blizny pourazowe, powstają po ranach powypadkowych, oparzeniach czy rozległych skaleczeniach. Przebyte urazy, których wynikiem jest ślad na skórze,czasami powodują także nerwobóle. Często zdarzają się wśród nich również blizny przerostowe.
Początkowo blizny pourazowe są zwykle twarde i wyraźnie uwydatnione ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio, po urazie są szersze i bolesne, możliwe jest także wystąpienie świądu.  Blizny tego rodzaju mogą wykazywać skłonność do wysuszania, a bez prawidłowej pielęgnacji także pękania.
Leczenie ich laserem frakcyjnym polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek otaczających. Laser usuwa nawet do 30% tkanki łącznej, tworzącej bliznę, po czym w organizmie rozpoczyna się proces regeneracyjny włókien kolagenowych. W jego wyniku wytworzona zostaje tkanka, zastępująca bliznę i upodobniająca się do zdrowej skóry.

Blizny pooperacyjne

Blizny pooperacyjne (najczęściej po urazach ortopedycznych bądź cesarskim cięciu), podobnie jak blizny pourazowe, przybierają różne kształty i koloryt. Duże znaczenie w ich przypadku ma wiek –im blizna jest starsza, tym trudniej jest ją usunąć.

Zrosty pooperacyjne w swoim początkowym okresie mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnie skóry, dlatego też są mniej widoczne. Zwykle jednak już po tygodniu zaczynają się poszerzać i unosić. Na skórze pojawia się także stwardnienie, które dopiero po kilku miesiącach zaczyna mięknąć, a rana przestaje boleć. Niestety w przeważającej liczbie przypadków blizna, nawet cienka, posiada inny odcień niż skóra zdrowa. Przybiera koloryt siny bądź czerwony, którego intensywność nie maleje nawet po kilku latach i jedynie w sporadycznych przypadkach staje się niewidoczna.

Redukcja  blizn laserem przynosi spektakularne efekty, których nie da się porównać z żadna inną dostępną na rynku metodą.
Zobacz, jakie spektakularne efekty przynoszą zabiegi usuwania blizn.

 

Redukcja  blizn potrądzikowych i pooperacyjnych odbywa się z użyciem lasera frakcyjnego. Impulsy rewolucyjnej głowicy laserowej powodują koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Emitowana wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację nawet rozległych blizn.

Niewątpliwą wartością lasera frakcyjnego jest połączenie maksymalnej skuteczności z krótkim okresem gojenia się skóry. Dodatkowo, ryzyko infekcji zostało wyeliminowane, a ból jest praktycznie nieodczuwalny.
Technologia laserowej redukcji  blizn   jest stosowana na wszystkich typach skóry.
Jest odpowiednia dla zrostów niezależnie od wieku i wielkości, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją najpopularniejszą metodą w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.

Ceny redukcji blizn są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany skórnej poddawanej zabiegowi. Dokładny koszt ustalany jest w trakcie konsultacji.
Konsultacja kosmetologa w naszych salonach jest zawsze BEZPŁATNA!
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i aktualnie obowiązującymi promocjami.

 

tl_files/Promocje_cennik/PolecNas.jpg

część ciała cena
pojedyncza blizna  od 199 zł

Zabiegi, które wykonujemy są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne.

Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu redukcji blizn. Jeśli u pacjenta występuje którekolwiek z nich, konieczne jest bezwzględne poinformowanie kosmetologa podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje, np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją  z kosmetologiem, w trakcie której zostanie dostosowana ilość zabiegów oraz ich częstotliwość. Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry bezpośrednio przed zabiegiem. Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych. Poniżej prezentujemy zalecenia, które należy zastosować przed zabiegiem.

 • Na miesiąc przed planowanym usunięciem blizny nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i peelingi chemiczne.
 • 4 tygodnie przed należy odstawić samoopalacze oraz kremy z kwasami. Unikać także leków i kosmetyków na bazie ziół światłouczulających - te odstawiamy 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Bezpośrednio po zabiegu stosowany jest krem nawilżający. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do kilku dni), zaczerwienienia i obrzęku. Nie ma jednak powodów do niepokoju, a ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.

Okres gojenia skóry po zabiegu laserem frakcyjnym jest krótki i wynosi około tygodnia.
W porównaniu z laserami ablacyjnymi (CO2) zastosowanie nieablacyjnej technologii frakcyjnej niesie znacznie mniejsze ryzyko bliznowacenia, nierównomiernej pigmentacji i infekcji.
Po zabiegu warto przestrzegać następujących porad:

 • Bezwzględnie stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry oraz działające  fotoprotekcyjnie kremy z filtrem UV50 kilka razy dziennie przez co najmniej miesiąc po wykonanym zabiegu.
 • Można wykonywać makijaż
 • Podczas złuszczenia powierzchni skóry należy stosować  kremy  natłuszczające  i nawilżające, a po jej wygojeniu można powrócić do pielęgnacji zgodnie z własnymi preferencjami. Warto poza tym stosować na dzień dodatkowo kremy z filtrami przeciwsłonecznymi w przeciągu pól roku od wykonania zabiegu, szczególnie w miesiącach letnich.
 • Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zaleca się średnio przeprowadzenie serii 5-6 zabiegó w odstępach 1 miesiąca.

Pierwsze efekty widoczne są już po 3-4 tygodniach od zabiegu a z każdym kolejnym zabiegiem ich widoczność zwiększa się. Rezultaty zabiegów redukcji blizn po operacjach, oparzeniach, trądziku i rozstępów są trwałe.

Przykładowe opinie naszych klientów:

- "Niesamowite zabiegi usuwania blizn! Skusiłam się i wybrałam na usunięcie blizny pooperacyjnej, którą miałam na kolanie. Po serii zabiegów po bliźnie nie ma śladu! Gorąco polecam!"

- Kornelia

- "Blizny potrądzikowe były powodem moich ogromnych kompleksów. Wstydziłam się spojrzeć w lustro, a żadna kuracja nie przynosiła efektów. Postanowiłam wybrać się na laserowe usuwanie blizn do Laser DeLux i jestem zszokowana szybkością działania zabiegu. Po kilku spotkaniach moja twarz w końcu zaczyna wyglądać zdrowo i naturalnie. Polecam!!"

- Kasia90


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi.