WYBIERZ SALON:

Zabiegi trychologiczne na skórę głowy - jak dbać o skórę głowy?

zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów

Swędząca, zaczerwieniona skóra głowy  nie pozwala Ci normalnie funkcjonować? Wypadające, przerzedzone, przetłuszczające się włosy - wiele osób zmaga się z takim problemem, nie znając prawdziwej przyczyny tego stanu rzeczy. Czy wiesz, że w prosty sposób możesz sprawić, że kuracja na włosy przyniesie oczekiwane rezultaty? 

Czy słyszałaś o badaniu trychologicznym? To sprawdzony sposób na to, żeby sprawdzić dlaczego Twoje włosy są w słabej kondycji. Dzięki badaniu trychologicznemu dowiesz się,  co możesz zrobić, żeby to zmienić. Każdego dnia tracimy na skórze głowy ok. 150 włosów i jest to zupełnie naturalna sprawa. Ale jeśli ilość wypadających włosów jest zdecydowanie większa, to  sygnał, że coś nie tak dzieje się z Twoim organizmem! 

Włosy często odzwierciedlają Twój stan zdrowia!

Badanie trychologiczne - na czym polega? 

Trychologia to dziedzina, która zajmuje się problemami związanymi ze skórą głowy i wypadaniem włosów. Trychologia może pomóc rozwiązać problem atopowego zapalenia skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry, poznać przyczynę łuszczycy i łupieżu. 

Badanie trychologiczne nie jest bolesne i nie potrzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Często wykonywane jest profilaktycznie po to, żeby ocenić stan skóry głowy i rozpocząć odpowiednią kurację. Aby badanie było w 100% miarodajne powinno się nie myć włosów na 24 godziny przed badaniem i nie stosować środków do pielęgnacji włosów, np. lakierów.  

W trakcie badania skóra głowy jest powiększana do bardzo dużych rozmiarów - wszystko po to, aby zobaczyć co dzieje się “na powierzchni” głowy. Dzięki temu dokonujemy dogłębnej analizy i możemy odnaleźć obszary chorobowe.

Specjalna mikrokamera pozwala przede wszystkim na obejrzenie cebulek włosa i ich struktury. Możemy zobaczyć też jak bardzo mamy unaczynioną skórę głowy. 

Trychologia - zabiegi trychologiczne skóry głowy

Jednym ze skutecznych sposobów rozwiązania problemów skóry głowy są zabiegi mezoterapii igłowej. Ta terapia pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu skóra głowy odzyskuje prawidłowe mikrokrążenie, a produkcja włosów się zwiększa.  

Mezoterapia igłowa sprawdza się zarówno u osób, które doświadczyły łysienia androgenowego, plackowatego jak i u tych u których wystąpiły zmiany hormonalne. Zwykle dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów potrzeba wykonać 6 - 10 zabiegów średnio raz w tygodniu.

Kolejnym zabiegiem, który zapanuje nad Twoimi problemami skóry głowy, jest karboksyterapia. Obecny podczas zabiegu dwutlenek węgla jest odpowiedzialny za prawidłowy przepływ krwi i odpowiednie działanie naczyń krwionośnych. Dzięki odpowiedniemu natlenieniu polepsza się aktywność mieszków włosowych i zaczynają one pracować bardziej efektywnie. Pojawiają się nowe włosy! 

Terapia karboksyterapią również wymaga wykonania serii zabiegów między 6 - 10 raz w tygodniu. 

Oczywiście to, jak podejdziemy do problemu naszych włosów jest bardzo ważne a sam proces naprawczy powinien być przemyślany.

Oceń artykuł

Średnia ocen 0/5, ilość głosów 0

Powiązane artykuły

Mezoterapia igłowa i karboksyterapia - Twoja pomoc w walce z cieniami pod oczami!

Cienie pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości. Staramy się je maskować korektorami i podkładami rozświetlającymi, jednak efekty nie zawsze są satysfakcjonujące. Sińce pod oczami powstają gdy jesteśmy niewyspani i zmęczeni. Nie uchronią się przed nimi osoby palące papierosy, podatne na stres oraz spożywające nadmierną ilość kofeiny i alkoholu.

Masz problem z wypadającymi włosami? Te zabiegi Ci pomogą

Mit głosi, że z problemem problemem wypadania włosów zmagają się zwykle mężczyźni. To nieprawda. Dla wielu kobiet jest to również bardzo uciążliwe. Podczas gdy zdrowy człowiek traci około 50-200 włosów na dobę, niektórym wypada ich na tyle dużo, że dochodzi do znacznego przerzedzenia.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.