WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące zamykania naczynek

zamykanie naczynek - poradyPopękane naczynka na twarzy czy pajączki na nogach to powszechny problem wśród kobiet. Nie jest to jedynie defekt kosmetyczny, ponieważ może prowadzić do powstania rumienia. Ponadto rozszerzone naczynka na nogach mogą świadczyć o niewydolności żylnej.

Skąd się biorą?

Rozszerzone naczynka to inaczej teleangiektazje – rozszerzone naczynia włosowate, prześwitujące przez naskórek. Najczęstszymi przyczynami problemu są: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz wpływ czynników zewnętrznych np. gwałtowne zmiany temperatur, promieniowanie słoneczne czy wiatr. Pękające naczynka to problem osób o skórze wrażliwej, suchej i delikatnej. Nieleczone pajączki łączą się, dając wrażenie zaczerwienionej skóry (rumienia).

Zamykanie naczynek

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z zabiegu zamykania rozszerzonych naczynek. Do wyboru mamy terapię laserową, elektrokoagulację oraz terapię wiązką światła IPL.
Która metoda jest najbardziej skuteczna? O tym (i nie tylko) można przeczytać w naszym dziale.
Zajawka: Zbiór porad i artykułów dotyczących zamykania rozszerzonych naczynek.

Powiązane artykuły

Dlaczego naczynka pękają? Wylecz pęknięte naczynka na twarzy

Zastanawiasz się, skąd bierze się problem pękających naczynek? Dlaczego akurat Tobie, siateczki cienkich żył prześwitują przez skórę, psując najdokładniejszy makijaż? Odpowiedź kryje się głównie w genach, ale i nie tylko. W tym artykule wytłumaczymy Ci, dlaczego naczynka pękają i co możesz zrobić, aby temu zapobiec.


W jaki sposób unikać pękających naczynek? Problemy z cerą zimą

Pękające naczynka, to problem z którym dosyć często się borykamy. Powodują one duży dyskomfort estetyczny, są mocno zauważalne, skóra jest zaczerwieniona. W jaki sposób sobie pomóc? Zaczynamy od tego, że szukamy odpowiednich kosmetyków, które ukryją istniejący problemCzy zabiegi laserowe są ryzykowne latem?

Wakacje mobilizują nas do zmian, dlatego kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca szukamy dla siebie najlepszego sposobu na poprawienie wyglądu. Niestety, lato to nie zawsze odpowiedni moment na rozpoczęcie zabiegów w gabinecie kosmetycznym, zwłaszcza tych przy użyciu światła lasera. Czy w okresie letnim powinniśmy wystrzegać się wszystkich zabiegów laserowych? Jeśli nie, to jakich zasad musimy się trzymać, żeby uchronić się przed działaniami niepożądanymi? 


Sprawdzony pomysł na świąteczny prezent!

W grudniu każda doba jest zdecydowanie za krótka - 24 godziny to przecież za mało, żeby przed świętami wszystko ogarnąć! Ciągle się spieszymy, a w naszej głowie kłębią się pytania: Czy zdążymy z przygotowaniami kolacji wigilijnej? Jakie zakupy mamy zrobić? Czy wybrane prezenty są odpowiednie? Chyba doskonale znasz te pytania, które w okresie przedświątecznym przysparzają nam wiele zmartwień. Czas usiąść, ochłonąć i pomyśleć, że nie jesteśmy w tym sami, z pewnością tak jak my, czuje się większość ludzi! Metody na zamykanie naczynek krwionośnych

Rozszerzone naczynia krwionośne, zwane potocznie pajączkami, to dolegliwość w większości przypadków spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. Pojawiają się najczęściej w okolicy twarzy, a narażone na ich występowanie są w głównej mierze kobiety.1


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.