WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące usuwania przebarwień

przebarwieniaPrzebarwienia mogą stanowić defekt kosmetyczny, który skutecznie odbiera pewność siebie. Ciemniejsze plamy zwykle pojawiają się na twarzy i innych odsłoniętych miejscach. Szacuje się, że problem przebarwień dotyczy 35 procent kobiet po 30 roku życia oraz 90 procent kobiet po 50 roku życia.

Skąd się biorą przebarwienia?

Ciemniejsze plamy na skórze są wynikiem zaburzeń produkcji melaniny w skórze. Kiedy w komórkach skóry dochodzi do nadprodukcji tego barwnika, pojawiają się ciemne plamy, które mogą być zróżnicowane pod względem wielkości i kształtu oraz barwy. Powstawanie przebarwień może być uwarunkowane genetycznie, jednak bardzo często przyczynia się do niego nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Zmiany hormonalne i stany zapalne skóry również mogą stanowić źródło przebarwień. Niezależnie od przyczyny, przebarwienia można usunąć. Istnieje wiele metod, które są pomocne w przywracaniu skórze równomiernego kolorytu – więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym dziale.

Powiązane artykuły

Przebarwienia posłoneczne - niechciana pamiątka z urlopu!

Nieestetyczne plamy na całej twarzy - to cena, jaką płacimy za intensywne opalanie bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Próbujemy ukryć je pod makijażem, jednak rzadko się to udaje. Przebarwienia nie zawsze przyjmują postać uroczych piegów - niejednokrotnie są powodem kompleksów u wielu kobiet. Jak się przed tym uchronić?Ochrona przed słońcem, czyli co tak naprawdę robi promieniowanie UV?

Za co kochasz słońce? Sprawia, że jesteś w dobrym nastroju? Otula Twoją skórę piękną opalenizną? To nie jest odwzajemniona miłość! Ekspozycja na słońce jest dobra, ale istnieje pewien limit. Promienie słoneczne są jednym z najbardziej szkodliwych czynników dla skóry.


Sprawdzony pomysł na świąteczny prezent!

W grudniu każda doba jest zdecydowanie za krótka - 24 godziny to przecież za mało, żeby przed świętami wszystko ogarnąć! Ciągle się spieszymy, a w naszej głowie kłębią się pytania: Czy zdążymy z przygotowaniami kolacji wigilijnej? Jakie zakupy mamy zrobić? Czy wybrane prezenty są odpowiednie? Chyba doskonale znasz te pytania, które w okresie przedświątecznym przysparzają nam wiele zmartwień. Czas usiąść, ochłonąć i pomyśleć, że nie jesteśmy w tym sami, z pewnością tak jak my, czuje się większość ludzi! Zmiany barwnikowe - czy należy się ich bać?

Zmiany barwnikowe dotyczą każdego z nas. Średnio około 20 znamion znajduje się na całym ciele. Skoro jest to tak naturalna sprawa - czy powinniśmy się ich bać? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i co powinno wzbudzić nasz niepokój? Jak dbać o skórę, tak aby zapobiegać ich powstawaniu? 


Co to jest poikiloderma? Przyczyny i leczenie

Przebarwienia na skórze są mankamentem, na który uskarża się ponad połowa populacji. Nieestetyczne zmiany częstokroć spędzają sen z powiek wrażliwym na doznania estetyczne osobom. Wiele z nas słyszało o poikilodermie.


Wykwity na skórze a ciąża - czy można z nimi walczyć?

Okres ciąży to bardzo specyficzny czas. W organizmie kobiety zachodzi wiele zmian – zwiększa się masa ciała, powiększa macica, w piersiach rozpoczyna się produkcja pokarmu, skóra ulega rozciągnięciu, a na jej powierzchni pojawiają się liczne niedoskonałości. Rozstępy, przebarwienia, zmiany skórne oraz rozmaite dermatozy – to wszystko może pojawić się na skórze kobiety w ciąży.


Ostuda, melanodermia - kłopotliwe plamy na twarzy. Jak sobie z nią radzić?

Melanodermia, zwana także ostudą jest nabytym schorzeniem barwnikowym skóry. Choroba znacznie częściej dotyka kobiet, choć w 10-25% występuje też u mężczyzn. Ostuda to najbardziej powszechne przebarwienie, występujące na skórze twarzy. Objawia się jasnymi lub ciemnymi plamami, zlokalizowanymi zwykle symetrycznie na policzkach, w okolicy ust, nosa, czoła lub brody.


Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Przebarwienia pojawiają się z różnych przyczyn. Mogą być pamiątką po ciąży, skutkiem stosowania antykoncepcji hormonalnej lub nierozważnego opalania się. Niezależnie od przyczyny, najchętniej chciałybyśmy się ich pozbyć.1 2


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.