WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące usuwania przebarwień

przebarwieniaPrzebarwienia mogą stanowić defekt kosmetyczny, który skutecznie odbiera pewność siebie. Ciemniejsze plamy zwykle pojawiają się na twarzy i innych odsłoniętych miejscach. Szacuje się, że problem przebarwień dotyczy 35 procent kobiet po 30 roku życia oraz 90 procent kobiet po 50 roku życia.

Skąd się biorą przebarwienia?

Ciemniejsze plamy na skórze są wynikiem zaburzeń produkcji melaniny w skórze. Kiedy w komórkach skóry dochodzi do nadprodukcji tego barwnika, pojawiają się ciemne plamy, które mogą być zróżnicowane pod względem wielkości i kształtu oraz barwy. Powstawanie przebarwień może być uwarunkowane genetycznie, jednak bardzo często przyczynia się do niego nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. Zmiany hormonalne i stany zapalne skóry również mogą stanowić źródło przebarwień. Niezależnie od przyczyny, przebarwienia można usunąć. Istnieje wiele metod, które są pomocne w przywracaniu skórze równomiernego kolorytu – więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym dziale.

Powiązane artykuły

Dzień Kobiet razem z Laser Delux

Patrząc na kalendarz powoli zdajemy sobie sprawę, że już niebawem będziemy obchodzić Dzień Kobiet!


Czy są tutaj przyszłe Panny Młode? Oto zabiegi, w które warto zainwestować przed ślubem!

Jeżeli planujesz ślub na lato 2019 to już najwyższa pora, aby zacząć myśleć o swoim wyglądzie!


Bliscy Ci za to podziękują! Poznaj najlepszy prezent pod choinkę!

Już wchodzimy w okres kiedy przygotowania do Świąt zajmują nasze myśli. Pośpiech, niepewność czy zdążymy ze wszystkim na czas - to uczucia, które będą towarzyszyły nam przez cały grudzień. Planujemy, myślimy o tym, jak sprawić radość najbliższym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że poszukiwanie prezentów wcale nie jest taką prostą sprawą! 


Przebarwienia posłoneczne - niechciana pamiątka z urlopu!

Nieestetyczne plamy na całej twarzy - to cena, jaką płacimy za intensywne opalanie bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Próbujemy ukryć je pod makijażem, jednak rzadko się to udaje. Przebarwienia nie zawsze przyjmują postać uroczych piegów - niejednokrotnie są powodem kompleksów u wielu kobiet. Jak się przed tym uchronić?Ochrona przed słońcem, czyli co tak naprawdę robi promieniowanie UV?

Za co kochasz słońce? Sprawia, że jesteś w dobrym nastroju? Otula Twoją skórę piękną opalenizną? To nie jest odwzajemniona miłość! Ekspozycja na słońce jest dobra, ale istnieje pewien limit. Promienie słoneczne są jednym z najbardziej szkodliwych czynników dla skóry.


Sprawdzony pomysł na świąteczny prezent!

W grudniu każda doba jest zdecydowanie za krótka - 24 godziny to przecież za mało, żeby przed świętami wszystko ogarnąć! Ciągle się spieszymy, a w naszej głowie kłębią się pytania: Czy zdążymy z przygotowaniami kolacji wigilijnej? Jakie zakupy mamy zrobić? Czy wybrane prezenty są odpowiednie? Chyba doskonale znasz te pytania, które w okresie przedświątecznym przysparzają nam wiele zmartwień. Czas usiąść, ochłonąć i pomyśleć, że nie jesteśmy w tym sami, z pewnością tak jak my, czuje się większość ludzi! Zmiany barwnikowe - czy należy się ich bać?

Zmiany barwnikowe dotyczą każdego z nas. Średnio około 20 znamion znajduje się na całym ciele. Skoro jest to tak naturalna sprawa - czy powinniśmy się ich bać? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i co powinno wzbudzić nasz niepokój? Jak dbać o skórę, tak aby zapobiegać ich powstawaniu? 


Co to jest poikiloderma? Przyczyny i leczenie

Przebarwienia na skórze są mankamentem, na który uskarża się ponad połowa populacji. Nieestetyczne zmiany częstokroć spędzają sen z powiek wrażliwym na doznania estetyczne osobom. Wiele z nas słyszało o poikilodermie.1 2


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.