WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące usuwania blizn

blizna po cesarskim cięciuNawet niewielkie blizny mogą odebrać pewność siebie. Blizny potrądzikowe czy pamiątki po przebytej operacji lub wypadku przypominają nam o tym, o czym niekoniecznie chcielibyśmy pamiętać. Na szczęście istnieją metody na usunięcie niechcianych blizn. W tym dziale można znaleźć porady związane z zabiegami usuwania blizn oraz pielęgnacją uszkodzonej skóry.

Jak powstają

Blizny zwykle powstają w miejscu, gdzie skóra uległa uszkodzeniu. W miejscu zranienia lub ubytku tworzy się wypukła, twarda tkanka, która następnie zmienia się w bliznę. Jest to naturalny, nieunikniony proces towarzyszący naprawie uszkodzonych tkanek. Końcowy wygląd blizny jest uzależniony od wielu czynników, w tym wieku osoby, jej predyspozycji genetycznych, a także od rasy.

Usuwanie blizn

Istnieje wiele zabiegów, pozwalających usunąć bliznę lub poprawić jej wygląd. Jednym z nich jest laserowe usuwanie blizn, które pozwala efektywnie i w krótkim czasie poprawić wygląd skóry. Dzięki zabiegowi powierzchnia blizny stopniowo się wygładza, a następnie staje się niewidoczna.

Powiązane artykuły

26 Maja - Dzień wyjątkowych Kobiet!

Dzień Matki to zdecydowanie jedno z najbardziej wzruszających świąt w ciągu roku.


3 powody, dla których warto skorzystać z laserowego usuwania blizn!

Blizny to spory problem, który niejednokrotnie powoduje u nas kompleksy, zwłaszcza wtedy kiedy są one bardzo widoczne. Istnieje wiele przyczyn powstawania blizn, jednak do najczęstszych zaliczamy te pourazowe, pochorobowe i potrądzikowe. Drobne i płytkie blizny znikają bez śladu, ale są też takie, które wymagają interwencji z zewnątrz.


Sprawdzony pomysł na świąteczny prezent!

W grudniu każda doba jest zdecydowanie za krótka - 24 godziny to przecież za mało, żeby przed świętami wszystko ogarnąć! Ciągle się spieszymy, a w naszej głowie kłębią się pytania: Czy zdążymy z przygotowaniami kolacji wigilijnej? Jakie zakupy mamy zrobić? Czy wybrane prezenty są odpowiednie? Chyba doskonale znasz te pytania, które w okresie przedświątecznym przysparzają nam wiele zmartwień. Czas usiąść, ochłonąć i pomyśleć, że nie jesteśmy w tym sami, z pewnością tak jak my, czuje się większość ludzi! Jak długo goją się blizny?

Wygląd, kształt i kolor blizn, które pozostają na naszej skórze różnią się w zależności od typu urazu, zabiegu czy zranienia, które doprowadziło do nieestetycznych defektów. Również czas potrzebny do całkowitego zabliźnienia się ran jest wypadkową rodzaju uszkodzenia, indywidualnych właściwości skóry oraz jej pielęgnacji zarówno podczas gojenia się ran, jak i po ich zabliźnieniu.


Blizny na ciele. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Niemal każdy z nas posiada na ciele przynajmniej jedną bliznę, będącą efektem nieudanej zabawy w dzieciństwie, wypadków sportowych, zabiegów chirurgicznych czy ciąży. Wiele z drobnych śladów nie przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu, zdarza się jednak, że blizny umiejscowione są w widocznym miejscu, co w znacznym stopniu wpływa na naszą samoocenę i samopoczucie.


Etapy gojenia się blizn a ich usuwanie

Blizny są zmianami występującymi na skórze, które zbudowane są z tkanki włóknistej, tworzącej się w miejscu urazu lub jako następstwo zabiegów chirurgicznych, trądziku czy przebytej ospy. Powstawanie blizn jest naturalnym elementem gojenia się ran - uszkodzone tkanki zastępowane są przez nowe, mocno unaczynione tkanki. Jaki wpływ mają etapy gojenia się blizn na ich usuwanie?


Jak wyglądają blizny zanikowe i czy da się je usunąć?

Blizny, bez względu na rodzaj i typ, zawsze wprawiają nas w uczucie dyskomfortu, stają się przyczyną kompleksów i złego samopoczucia. Dzieje się tak szczególnie, gdy ślady na skórze są w widocznym miejscu lub gdy mają duży rozmiar.


Przebarwienia i blizny po trądziku - jak się ich pozbyć?

Przebarwienia i blizny po trądziku to jedynie pozornie problem dotyczący wyłącznie nastolatków. Zdarza się, że po latach od wieku nastoletniego, trądzik i blizny po nim wciąż powodują dyskomfort, są źródłem kompleksów i braku pewności siebie. 1 2


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.