WYBIERZ SALON:

Pielęgnacja skóry – porady

cera trądzikowa - poradyTrądzik pospolity jest bardzo powszechnym problemem, dotykającym młodych ludzi. Zwykle jego występowanie związane jest ze zmianami hormonalnymi okresu dojrzewania. Coraz częściej jednak trądzik pojawia się u osób dojrzałych.

Przyczyny trądziku

Głównym źródłem problemu są hormony – w okresie dojrzewania następuje wzrost produkcji androgenów, które przyczyniają się do stymulacji gruczołów łojowych i wytwarzania nadmiaru sebum. Gruczoły łojowe są wyjątkowo wrażliwe na działanie hormonów, w związku z tym problemy hormonalne w późniejszym wieku mogą przyczyniać się do nawrotu trądziku. Wpływ na naszą cerę ma również sposób odżywiania – zbyt duża ilość węglowodanów, takich jak słodycze i produkty z białej mąki oraz spożywanie przetworów z mleka krowiego.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa nie lubi zbyt gorącej i zimnej wody oraz kosmetyków, które powodują zatykanie porów. Pod żadnym pozorem nie należy również wyciskać i rozdrapywać zmian, ponieważ może to pogorszyć problem. Problematyczna cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Z tego powodu warto zasięgnąć porady dermatologa lub kosmetologa, zwłaszcza jeśli domowe metody są niewystarczające. Pomoc doświadczonego specjalisty pozwoli szybciej rozwiązać problem i przywrócić skórze równowagę. Wiele merytorycznych informacji i porad związanych z pielęgnacją skóry trądzikowej można znaleźć w naszym dziale.

Powiązane artykuły

Peeling kawitacyjny - co to jest?

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie peelingu kawitacyjnego na skórze twarzy. Stał się on bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, który sprawia że skóra staje się widocznie promienna, wygląda zdrowo i przede wszystkim jest aksamitnie gładka w dotyku


Dzień Kobiet razem z Laser Delux

Patrząc na kalendarz powoli zdajemy sobie sprawę, że już niebawem będziemy obchodzić Dzień Kobiet!


Kwasy złuszczające - czy to sposób na piękną skórę?

Niedługo wiosna! Czujesz już dotyk pierwszych promieni słońca na skórze? Gdy pogoda nas rozpieszcza chętnie wystawiamy twarz do słońca.


Cera tłusta - jak ją pielęgnować?

Czym tak naprawdę jest tłusta cera? Występuje zarówno u kobiet i mężczyzn, a pierwsze oznaki daje w okresie dojrzewania, kiedy gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować.  Cera tłusta charakteryzuje się nadmiarem sebum, jest widocznie błyszcząca z grudkami i zaskórnikami


Blizny potrądzikowe - jak usunąć pamiątki młodości?

Blizny potrądzikowe powstają na skórze w okresie dorastania, kiedy walczymy z uporczywymi skutkami trądziku. Zwykle obejmują one obszar na twarzy i plecach. Nieestetyczne ślady pozostają na naszej skórze przez wiele lat i zwykle ich usunięcie jest możliwe tylko dzięki odpowiednim zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jakie z nich są najskuteczniejsze? Czy faktycznie możemy pozbyć się na zawsze blizn potrądzikowych? O tym dowiesz się właśnie z tego artykułu.Poznaj najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu!

Zbliża się wiosna! Niedługo zaczniemy częściej odsłaniać nogi... ale niektóre z nas pragną je tylko zakryć. A to za sprawą problemu “pomarańczowej skórki”, zmory większości kobiet. To przez nią czujemy się niepewnie, ze wstydem zasłaniamy nogi pod długimi spodniami i spódnicami. Zmagamy się z cellulitem, na brzuchu, udach czy pośladkach - nieodpowiednia dieta, brak ćwiczeń i picie małej ilości wody pogłębia ten stan.


Dlaczego po trądziku zostają blizny?

Blizny potrądzikowe, jak i sam trądzik  to zmiany skórne, które przysparzają wiele problemów i są przyczyną kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego. Niestety, większość z nas boryka lub borykało się z problemem trądziku - niezależnie od tego, czy jest się nastolatkiem, czy już dorosłą osobą. Skąd się bierze trądzik? Jak sobie z nim radzić? Dlaczego pozostawia po sobie blizny oraz co robić, aby ich uniknąć? 


Sprawdzony pomysł na świąteczny prezent!

W grudniu każda doba jest zdecydowanie za krótka - 24 godziny to przecież za mało, żeby przed świętami wszystko ogarnąć! Ciągle się spieszymy, a w naszej głowie kłębią się pytania: Czy zdążymy z przygotowaniami kolacji wigilijnej? Jakie zakupy mamy zrobić? Czy wybrane prezenty są odpowiednie? Chyba doskonale znasz te pytania, które w okresie przedświątecznym przysparzają nam wiele zmartwień. Czas usiąść, ochłonąć i pomyśleć, że nie jesteśmy w tym sami, z pewnością tak jak my, czuje się większość ludzi! 
1 2


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.