WYBIERZ SALON:

Pielęgnacja skóry – porady

cera trądzikowa - poradyTrądzik pospolity jest bardzo powszechnym problemem, dotykającym młodych ludzi. Zwykle jego występowanie związane jest ze zmianami hormonalnymi okresu dojrzewania. Coraz częściej jednak trądzik pojawia się u osób dojrzałych.

Przyczyny trądziku

Głównym źródłem problemu są hormony – w okresie dojrzewania następuje wzrost produkcji androgenów, które przyczyniają się do stymulacji gruczołów łojowych i wytwarzania nadmiaru sebum. Gruczoły łojowe są wyjątkowo wrażliwe na działanie hormonów, w związku z tym problemy hormonalne w późniejszym wieku mogą przyczyniać się do nawrotu trądziku. Wpływ na naszą cerę ma również sposób odżywiania – zbyt duża ilość węglowodanów, takich jak słodycze i produkty z białej mąki oraz spożywanie przetworów z mleka krowiego.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa nie lubi zbyt gorącej i zimnej wody oraz kosmetyków, które powodują zatykanie porów. Pod żadnym pozorem nie należy również wyciskać i rozdrapywać zmian, ponieważ może to pogorszyć problem. Problematyczna cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Z tego powodu warto zasięgnąć porady dermatologa lub kosmetologa, zwłaszcza jeśli domowe metody są niewystarczające. Pomoc doświadczonego specjalisty pozwoli szybciej rozwiązać problem i przywrócić skórze równowagę. Wiele merytorycznych informacji i porad związanych z pielęgnacją skóry trądzikowej można znaleźć w naszym dziale.

Powiązane artykuły

Dzień Kobiet razem z Laser Delux

Patrząc na kalendarz powoli zdajemy sobie sprawę, że już niebawem będziemy obchodzić Dzień Kobiet!


Kwasy złuszczające - czy to sposób na piękną skórę?

Niedługo wiosna! Czujesz już dotyk pierwszych promieni słońca na skórze? Gdy pogoda nas rozpieszcza chętnie wystawiamy twarz do słońca.


Cera tłusta - jak ją pielęgnować?

Czym tak naprawdę jest tłusta cera? Występuje zarówno u kobiet i mężczyzn, a pierwsze oznaki daje w okresie dojrzewania, kiedy gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować.  Cera tłusta charakteryzuje się nadmiarem sebum, jest widocznie błyszcząca z grudkami i zaskórnikami


Blizny potrądzikowe - jak usunąć pamiątki młodości?

Blizny potrądzikowe powstają na skórze w okresie dorastania, kiedy walczymy z uporczywymi skutkami trądziku. Zwykle obejmują one obszar na twarzy i plecach. Nieestetyczne ślady pozostają na naszej skórze przez wiele lat i zwykle ich usunięcie jest możliwe tylko dzięki odpowiednim zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jakie z nich są najskuteczniejsze? Czy faktycznie możemy pozbyć się na zawsze blizn potrądzikowych? O tym dowiesz się właśnie z tego artykułu.Poznaj najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu!

Zbliża się wiosna! Niedługo zaczniemy częściej odsłaniać nogi... ale niektóre z nas pragną je tylko zakryć. A to za sprawą problemu “pomarańczowej skórki”, zmory większości kobiet. To przez nią czujemy się niepewnie, ze wstydem zasłaniamy nogi pod długimi spodniami i spódnicami. Zmagamy się z cellulitem, na brzuchu, udach czy pośladkach - nieodpowiednia dieta, brak ćwiczeń i picie małej ilości wody pogłębia ten stan.


Dlaczego po trądziku zostają blizny?

Blizny potrądzikowe, jak i sam trądzik  to zmiany skórne, które przysparzają wiele problemów i są przyczyną kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego. Niestety, większość z nas boryka lub borykało się z problemem trądziku - niezależnie od tego, czy jest się nastolatkiem, czy już dorosłą osobą. Skąd się bierze trądzik? Jak sobie z nim radzić? Dlaczego pozostawia po sobie blizny oraz co robić, aby ich uniknąć? 


Sprawdzony pomysł na świąteczny prezent!

W grudniu każda doba jest zdecydowanie za krótka - 24 godziny to przecież za mało, żeby przed świętami wszystko ogarnąć! Ciągle się spieszymy, a w naszej głowie kłębią się pytania: Czy zdążymy z przygotowaniami kolacji wigilijnej? Jakie zakupy mamy zrobić? Czy wybrane prezenty są odpowiednie? Chyba doskonale znasz te pytania, które w okresie przedświątecznym przysparzają nam wiele zmartwień. Czas usiąść, ochłonąć i pomyśleć, że nie jesteśmy w tym sami, z pewnością tak jak my, czuje się większość ludzi! Ukrycie blizn po trądziku pod makijażem

Choć okres dojrzewania masz już dawno za sobą, ślady po trądziku wciąż nie dają Ci spokoju? Nieestetyczne blizny to wstydliwy problem, który wielu z nas spędza sen z powiek i odbiera pewność siebie. Wystarczy jednak przyjąć odpowiednią taktykę, by skutecznie zakamuflować uciążliwe niedoskonałości i móc cieszyć się każdym spotkaniem twarzą w twarz.1 2


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.