WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące pielęgnacji okolic bikini

porady dotyczące pielęgnacji ustNasza strefa bikini jest obszarem bardzo delikatnym, wymagającym szczególnej pielęgnacji i troski. Łatwo ulega podrażnieniom, a nieprawidłowo pielęgnowana może stać się podatna na infekcje. I choć na co dzień pozostaje niewidoczna, zależy nam, by pozostawała w dobrej kondycji i atrakcyjnie się prezentowała. Nie zawsze wiemy jak zadbać o okolice bikini. Czasami oprócz standardowej pielęgnacji, chcemy zadbać o piękny wygląd strefy intymnej, jednak nie jesteśmy przekonani do zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Dla wszystkich osób, które poszukują rzetelnych informacji w tym zakresie, przygotowaliśmy specjalny dział naszego bloga.

Wrażliwa strefa bikini

Zdrowa skóra okolic intymnych pełni różne funkcje: chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarazkami oraz wysuszeniem. Jest również odpowiedzialna za odczuwanie dotyku. By spełniała swoje funkcje należy o nią dbać i właściwie pielęgnować. Podrażnienia okolic bikini mogą przyczyniać się do infekcji, swędzenia, pieczenia oraz innych nieprzyjemnych objawów.

Pielęgnacja

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Okolice intymne nie lubią nadmiaru kosmetyków – wystarczy im woda z dodatkiem płynu do higieny intymnej. Szkodzi im również zbyt częste mycie, które narusza naturalną barierę ochronną. Podobnie jest z nieumiejętnym goleniem i depilacją, które mogą przyczynić się do powstawania krostek i podrażnień.

Powiązane artykuły

Depilacja a epilacja czym się różnią?

Jest w życiu jedna rzecz której z pewnością nie chcesz codziennie robić - częste golenie się! Depilujesz się wieczorem, a rano już widzisz na swojej skórze wrastające włoski czy czerwone kropeczki.


Laser LightSheer Duet czy Vectus – jaki laser wybrać?

Depilacja laserowa od lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem klientów. Pozwala  ona na zaoszczędzenie czasu dnia codziennego, wyeliminowanie problemu wrastających włosów czy podrażnień po goleniu.


26 Maja - Dzień wyjątkowych Kobiet!

Dzień Matki to zdecydowanie jedno z najbardziej wzruszających świąt w ciągu roku.


Od czego zależy cena depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej przeznaczone są dla osób, które na co dzień borykają się z podrażnieniami po goleniu


Depilacja laserowa a płodność

Depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej


Depilacja laserowa dla mężczyzn - co musisz o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa jest zabiegiem znanym nie od dziś. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że nie traci ona na popularności a wręcz przeciwnie pojawiają się kolejni zwolennicy


Makijaż dla rudych włosów

Są piękne, charakterystyczne i bardzo kobiece. Rude włosy - bo o nich właśnie mowa coraz częściej widywane są zarówno na ulicach, jak i wśród gwiazd światowego show biznesu.


Depilacja laserowa a miesiączka

Czas menstruacji, to dla wielu kobiet bardzo trudny moment, ze względu na pogorszenie nastroju, uczucie dyskomfortu i nierzadko ból w okolicach podbrzusza.

Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.