WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące depilacji ciała

depilacja laserowa - poradyDepilacja jest chyba jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych. Gładkie ciało chcą mieć nie tylko kobiety, równie często mężczyźni pragną pozbyć się niechcianego owłosienia. Istnieje wiele metod usuwania włosków – niektóre można wykonać samodzielnie, a inne w salonach kosmetycznych. W poniższym dziale będziemy prezentować porady związane z tematyką depilacji ciała, które mogą zainteresować zarówno Panie, jak i Panów.

Depilacja dla każdego
Każda metoda depilacji ma swoje zalety i wady, do każdej należy się odpowiednio przygotować oraz zapoznać się z przeciwskazaniami. Ważne jest, by wybrać sposób, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni i satysfakcjonujący. Osoby wyjątkowo wrażliwe na ból raczej nie zdecydują się na depilację woskiem, a osoby, które mają wrażliwą, alergiczną skórę mogą obawiać się kremów do depilacji. Metodę warto dobrać również do miejsca, z którego chcemy usunąć owłosienie – twarz, pachy i okolice bikini są wyjątkowo wrażliwe i podatne na podrażnienia.

Właściwa pielęgnacja

Niezależnie od tego, na jaki sposób się zdecydujemy, skóra po depilacji wymaga szczególnej pielęgnacji. Najlepszym i najbezpieczniejszym kosmetykiem jest krem, który zawiera substancje łagodzące – D-panthenol i alantoinę. Świeżo wydepilowanej skóry lepiej też nie opalać oraz nie używać do jej pielęgnacji peelingów oraz kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ przyczyni się to wysuszenia skóry i dodatkowego jej podrażnienia. Osoby, które cierpią z powodu wrastających włosków powinny, pomiędzy zabiegami depilacji, zadbać o regularne złuszczanie naskórka, stosując peelingi lub masaże szorstką gąbką.

Powiązane artykuły

Depilacja laserowa - jak dbać o skórę po zabiegach?

Komfort, wygoda, brak wrastających włosków i podrażnień - to tylko kilka zalet depilacji laserowej. Upragnione, gładkie ciało wymaga od Ciebie jedynie systematyczności i przestrzegania kilku, ważnych zasad. Jak odpowiednio dbać o skórę w trakcie i po zabiegach depilacji laserowej? Przeczytaj, co musisz zrobić, jeżeli zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu.Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy - to must have pielęgnacji!

Twarz jest naszą wizytówką - niestety, bardzo podatną na uszkodzenia powstałe wskutek działania czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja, która dokładnie oczyści cerę i pomoże zachować jej piękny wygląd na długie lata. Kompleksowa troska o skórę powinna bazować na kilku produktach kosmetycznych i codziennych nawykach.  Od czego zatem zacząć?Jak się przygotować do depilacji laserowej?

W przypadku depilacji laserowej odpowiednie przygotowanie do zabiegu to podstawa. Jeszcze przed przystąpieniem do niego wykonywana jest bezpłatna konsultacja, podczas której wyklucza się ewentualne przeciwwskazania i wykonuje się próbę laserową.


Depilacja laserowa - dlaczego tak ważne są odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami?

Bardzo często klienci zadają nam to pytanie. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości i w skrócie opowiedzieć o tym, dlaczego tak ważne są odpowiednie przerwy między kolejnymi zabiegami depilacji laserowej. Czy słyszałaś kiedyś o długości cyklu wzrostu włosa?


Czy zabiegi laserowe są ryzykowne latem?

Wakacje mobilizują nas do zmian, dlatego kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca szukamy dla siebie najlepszego sposobu na poprawienie wyglądu. Niestety, lato to nie zawsze odpowiedni moment na rozpoczęcie zabiegów w gabinecie kosmetycznym, zwłaszcza tych przy użyciu światła lasera. Czy w okresie letnim powinniśmy wystrzegać się wszystkich zabiegów laserowych? Jeśli nie, to jakich zasad musimy się trzymać, żeby uchronić się przed działaniami niepożądanymi? 


W jaki sposób depilować okolice bikini?

Czerwone kropki, podrażnienia, sucha skóra - depilacja to wyzwanie! Zwłaszcza latem zwracamy szczególną uwagę na prezencję ciała. Kostium kąpielowy zobowiązuje, dlatego warto pomyśleć zawczasu o depilacji bikini


Poznaj najpopularniejsze zabiegi estetyczne dla mężczyzn

Depilacja przestała być już dawno tematem tabu!  Mężczyźni dużo chętniej niż kiedyś poddają się tego typu zabiegom i uznają to za wyraz dbania o siebie i własny komfort - zwłaszcza na siłowni, basenie czy w sytuacjach intymnych


Depilacja miejsc intymnych - temat tabu?

W ciągu miesiąca przeznaczamy wiele czasu na usuwanie niechcianego owłosienia. Szczególnie włoski w okolicach intymnych przysparzają nam wiele kłopotów. Pomyśl, czy nie warto wykonać depilacji w gabinecie kosmetycznym i pozbyć się problemu raz, na zawsze? Skuteczne efekty może przynieść nam depilacja laserowa.

Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.