WYBIERZ SALON:

Porady dotyczące depilacji ciała

depilacja laserowa - poradyDepilacja jest chyba jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych. Gładkie ciało chcą mieć nie tylko kobiety, równie często mężczyźni pragną pozbyć się niechcianego owłosienia. Istnieje wiele metod usuwania włosków – niektóre można wykonać samodzielnie, a inne w salonach kosmetycznych. W poniższym dziale będziemy prezentować porady związane z tematyką depilacji ciała, które mogą zainteresować zarówno Panie, jak i Panów.

Depilacja dla każdego
Każda metoda depilacji ma swoje zalety i wady, do każdej należy się odpowiednio przygotować oraz zapoznać się z przeciwskazaniami. Ważne jest, by wybrać sposób, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni i satysfakcjonujący. Osoby wyjątkowo wrażliwe na ból raczej nie zdecydują się na depilację woskiem, a osoby, które mają wrażliwą, alergiczną skórę mogą obawiać się kremów do depilacji. Metodę warto dobrać również do miejsca, z którego chcemy usunąć owłosienie – twarz, pachy i okolice bikini są wyjątkowo wrażliwe i podatne na podrażnienia.

Właściwa pielęgnacja

Niezależnie od tego, na jaki sposób się zdecydujemy, skóra po depilacji wymaga szczególnej pielęgnacji. Najlepszym i najbezpieczniejszym kosmetykiem jest krem, który zawiera substancje łagodzące – D-panthenol i alantoinę. Świeżo wydepilowanej skóry lepiej też nie opalać oraz nie używać do jej pielęgnacji peelingów oraz kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ przyczyni się to wysuszenia skóry i dodatkowego jej podrażnienia. Osoby, które cierpią z powodu wrastających włosków powinny, pomiędzy zabiegami depilacji, zadbać o regularne złuszczanie naskórka, stosując peelingi lub masaże szorstką gąbką.

Powiązane artykuły

Zioła fotouczulające i fototoksyczne - z czego zrezygnować przed zabiegami laserowymi?

Zioła światłoczułe w połączeniu z laserem mogą spowodować skutki uboczne i doprowadzić do poparzenia skóry, wystąpienia rumienia, obrzęku, bolesnych pęcherzy. Przygotowujesz się do zabiegu laserowego? Musisz wiedzieć, jakich ziół unikać!


Sprawdź, jak gwiazdy dbają o swój wygląd! Nie uwierzysz jakie to proste!

Znane kobiety Hollywood mają swoje sposoby na zatrzymanie uciekających lat, idealnie gładką skórę i jędrne, piękne ciało! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy spis najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, z których korzystają sławy. Poznaj urodowe sekrety gwiazd!


Depilacja laserowa - kiedy zacząć depilację laserową?

Często słyszymy to pytanie: kiedy najlepiej rozpocząć depilację laserową? Jeżeli chcesz przygotować się do kolejnego sezonu bikini i cieszyć się idealnie gładką skórą już na zawsze, rozpocznij zabiegi depilacji laserowej jesienią!
Skóra mężczyzn - w jaki sposób ją pielęgnować?

Czym różni się skóra mężczyzn od skóry kobiet? Przede wszystkim jest 20% grubsza, mniej delikatna i wolniej się starzeje. Same plusy? Otóż nie! Jeżeli już zmarszczki zawitają na męskiej twarzy to są one głębsze i bardziej widoczne, niż ma to miejsce u płci przeciwnej. Poznaj charakterystykę męskiej skóry i dowiedz się, jak należy się z nią obchodzić!


Problemy hormonalne a depilacja laserowa

Piękne, zdrowe i gęste włosy na głowie to marzenie większości kobiet. Niestety ich nadmierna obecność na innych częściach ciała może wpędzać w kompleksy. Często przyczyną nadmiaru owłosienia u kobiet są problemy hormonalne, zwłaszcza zwiększony poziom testosteronu.
5 rzeczy, których NIE możesz robić po depilacji laserowej bikini

Dlaczego kobiety decydują się na depilację laserową bikini? Odpowiedź jest prosta. Zabieg sprawia, że czują się komfortowo i pewnie niemal w każdej sytuacji. Pomyśl, ile razy chciałaś porzucić standardowe golenie maszynką dla tego uczucia gładkości skóry każdego dnia. ZERO podrażnień i wrastających włosków! Brzmi cudownie? 


Depilacja laserowa - jak dbać o skórę po zabiegach?

Komfort, wygoda, brak wrastających włosków i podrażnień - to tylko kilka zalet depilacji laserowej. Upragnione, gładkie ciało wymaga od Ciebie jedynie systematyczności i przestrzegania kilku, ważnych zasad. Jak odpowiednio dbać o skórę w trakcie i po zabiegach depilacji laserowej? Przeczytaj, co musisz zrobić, jeżeli zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu.Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy - to must have pielęgnacji!

Twarz jest naszą wizytówką - niestety, bardzo podatną na uszkodzenia powstałe wskutek działania czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja, która dokładnie oczyści cerę i pomoże zachować jej piękny wygląd na długie lata. Kompleksowa troska o skórę powinna bazować na kilku produktach kosmetycznych i codziennych nawykach.  Od czego zatem zacząć?


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.