WYBIERZ SALON:

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

depilacjaDepilacji laserowej, nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Ograniczeniem są również różnego rodzaju choroby skóry, w tym: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska oraz zmiany wirusowe takie jak opryszczka, brodawka, czy kurzajka. Istotnym czynnikiem wykluczającym, jest także choroba nowotworowa. Wiele osób zastanawia się czy żylaki są przeciwskazaniem do trwałej depilacji – otóż nie. Osoby cierpiące na niewydolność żylną mogą korzystać z dobrodziejstw technologii laserowych,gdyż wiązka lasera oddziałuje jedynie na barwnik włosa (melaninę), a pozostałe tkanki pozostawia nienaruszone.

Depilacja laserowa a antybiotyki i inne leki

Jednym z przeciwskazań do depilacji laserowej jest stosowanie leków i ziół światłouczulających, np. dziurawca, nagietka, skrzypu polnego, szałwii, czy bratka, przynajmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem. W przypadku przechodzenia terapii retinoidami, konieczna będzie półroczna przerwa między jej zakończeniem, a momentem przeprowadzenia depilacji. 

Nie zaleca się również poddawać zabiegowi depilacji, w czasie kiedy przyjmuje się antybiotyki – mają one właściwości światłouczulające, ponadto organizm w czasie kuracji antybiotykowej jest osłabiony i trudno jest przewidzieć jego reakcje.

Depilacja bikini – przeciwskazania

W zasadzie przeciwskazania do depilacji laserowej okolic bikini są takie same, jak w przypadku depilacji innych części ciała. Jednak jeśli decydujemy się na zabieg np. depilacji brazylijskiej to przeciwskazaniem może być miesiączka. Nie dlatego, że przeszkadza osobie wykonującej zabieg, a ze względu na poczucie komfortu. Jeśli jednak miesiączki nie są obfite i bolesne, można zdecydować się na zabieg.

Poza przeciwskazaniami związanymi bezpośrednio z naszym zdrowiem, należy pamiętać również o kilku dodatkowych. Po pierwsze do zabiegu nie można przystąpić po wykonaniu depilacji woskiem, pesetą oraz depilatorem. Jeżeli tego typu depilacja została już wykonana, należy odczekać przynajmniej 4 tygodnie przed zabiegiem laserowym. Po drugie z zabiegu wyklucza również posiadanie opalenizny, nawet tej uzyskanej samoopalaczem. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi ok. 6 tygodni. Kolejnym wymogiem jest odstawienie przynajmniej na 4 tygodnie kremów i maści z witaminą A i E. Zalecane jest również wstrzymanie się z przeprowadzaniem peelingu w tygodniu poprzedzającym depilację laserową.

Przed zabiegiem

Przed pierwszym zabiegiem zawsze przeprowadzana jest dokładna dermokonsultacja, która wskaże czy możliwe jest poddanie się depilacji laserowej. Dla zachowania całkowitego bezpieczeństwa, wykonuje się również próbę laserową na niewielkiej powierzchni skóry.

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne jest zgolenie włosów za pomocą maszynki. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednie nawodnienie skóry, w tym celu warto wypić 2 litry wody mineralnej bezpośrednio przez zabiegiem.

Oceń artykuł

Średnia ocen 3.6/5, ilość głosów 41

Powiązane artykuły

Depilacja pach - maszynka czy laser?

Depilacja pach to nie tylko podstawa zadbanego wyglądu, ale również kwestia higieny osobistej. Włosy często są dodatkową przyczyną nadmiernego pocenia, co więcej przeszkadzają w skutecznym działaniu antyperspirantów.

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Wraz ze wzrostem popularności oraz dostępności depilacji laserowej, narosło wokół niej dużo mitów, które mogą odstraszać od przeprowadzenia zabiegu. Niewątpliwy wpływa na to ma również fakt, że na rynku dostępne są różne urządzenia, wykazujące zróżnicowaną efektywność.

Jak wybrać najlepszy gabinet do depilacji?

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to zdecydowanie najskuteczniejsza z metod. Co więcej, usługę tę świadczy coraz więcej salonów urody. Tylko jak wybrać ten najlepszy?


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.