WYBIERZ SALON:

Pielęgnacja skóry – porady

pielęgnacja skóry - poradyPiękna skóra wymaga pielęgnacji, niezależnie od tego czy jest to skóra twarzy, nóg czy dłoni. Potrzeby skóry zmieniają się z wiekiem, a także wraz z porą roku. Skóra każdego z nas jest inna i może potrzebować odmiennej pielęgnacji.

Cera

Nie zawsze wiemy jakie kosmetyki będą dla nas dobre, ponieważ nie znamy swojego rodzaju cery. Wyróżnić można pięć typów cery – normalną, mieszaną, tłustą, suchą i wrażliwą oraz ich kombinacje. Typ cery jest uwarunkowany genetycznie, jednak na jej stan mają wpływ inne czynniki zewnętrzne. Możemy spróbować samodzielnie określić rodzaj naszej cery, obserwując jak zachowuje się po użyciu wody z mydłem, a jak po użyciu ciężkiego kremu. Warto zwrócić uwagę na to jak skóra reaguje na oddziaływanie słońca, wiatru i mrozu. Jeśli nie potrafimy samodzielnie określić rodzaju naszej skóry, możemy udać się do kosmetyczki, która nam pomoże oraz doradzi w kwestii pielęgnacji. Przydatne mogą także okazać się artykuły z naszego działu, poświęcone pielęgnacji skóry całego ciała.

Skóra całego ciała

Nasza skóra ma wyjątkowe potrzeby – musi być oczyszczana i nawilżana oraz dodatkowo chroniona przed wpływem promieniowania UV. Tylko odpowiednia i regularna pielęgnacja, pozwoli nam cieszyć się piękną i młodą skóra przez długi czas. Pamiętajmy jednak, że dbanie o skórę to nie tylko pielęgnacja. Bardzo ważne jest, by dostarczać jej niezbędnych substancji odżywczych, odpowiednio się odżywiając i pijąc dużo wody. Piękna skóra kocha ruch i świeże powietrze.

Powiązane artykuły

Cellulit wodny - czy można usunąć go w domu?

Czy kiedykolwiek zadałaś sobie na pytanie, dlaczego w naszej skórze pojawia się cellulit wodny? Powstawanie cellulitu spowodowane jest zatrzymaniem wody w komórkach oraz zaburzeniem pracy krwi i limfy.


Jak skutecznie usunąć rozstępy? To najlepszy sposób!

Nieestetyczne wrzecionowate pasma, które pojawiają się na naszej skórze to nic innego jak rozstępy. Są one trudnym przeciwnikiem do pokonania. Dotykają osoby, które mają duże wahania wagi, kiedy rozciąganie skóry przekracza dopuszczalne normy. Dochodzi wówczas do rozerwania włókien kolagenowych. W konsekwencji na skórze pojawiają się rozstępy.


Zmarszczki mimiczne - jak sobie z nimi radzić?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na naszej twarzy w różnym wieku i są wynikiem wyrażania emocji (uśmiechu, zdziwienia lub złości). Zazwyczaj wychodzą  prostopadle do kurczącego się mięśnia, w miejscach gdzie nasza mimika twarzy działa najmocniej. Czy są jakieś sposoby aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych?


Blizny potrądzikowe - jak usunąć pamiątki młodości?

Blizny potrądzikowe powstają na skórze w okresie dorastania, kiedy walczymy z uporczywymi skutkami trądziku. Zwykle obejmują one obszar na twarzy i plecach. Nieestetyczne ślady pozostają na naszej skórze przez wiele lat i zwykle ich usunięcie jest możliwe tylko dzięki odpowiednim zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jakie z nich są najskuteczniejsze? Czy faktycznie możemy pozbyć się na zawsze blizn potrądzikowych? O tym dowiesz się właśnie z tego artykułu.Endermologia alliance i bańka chińska - czyli sposoby na cellulit

Ile czasu przeglądasz się w lustrze i zastanawiasz nad tym, jak usunąć niechcianą pomarańczową skórkę? No właśnie. Problem z cellulitem dotyka 90% kobiet, nawet tych, które prowadzą zdrowy tryb życia. Co zatem zrobić, jeżeli dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna nie przynoszą wyczekiwanych rezultatów? Istnieją dwie popularne metody, które warto wykorzystać w walce z cellulitem: Endermologia Alliance i  masaż bańką chińską. Czym różnią się od siebie te dwa zabiegi i jaka jest ich skuteczność? Dowiesz się tego z artykułu.Depilacja laserowa - jak dbać o skórę po zabiegach?

Komfort, wygoda, brak wrastających włosków i podrażnień - to tylko kilka zalet depilacji laserowej. Upragnione, gładkie ciało wymaga od Ciebie jedynie systematyczności i przestrzegania kilku, ważnych zasad. Jak odpowiednio dbać o skórę w trakcie i po zabiegach depilacji laserowej? Przeczytaj, co musisz zrobić, jeżeli zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu.Przebarwienia posłoneczne - niechciana pamiątka z urlopu!

Nieestetyczne plamy na całej twarzy - to cena, jaką płacimy za intensywne opalanie bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Próbujemy ukryć je pod makijażem, jednak rzadko się to udaje. Przebarwienia nie zawsze przyjmują postać uroczych piegów - niejednokrotnie są powodem kompleksów u wielu kobiet. Jak się przed tym uchronić?Rozstępy na piersiach - jak sobie z nimi radzić?

Pojawiają się na piersiach u kobiet w różnym wieku, są nieestetyczne, odbierają pewność siebie i stają się powodem kompleksów - mowa o rozstępach. Wyglądem zazwyczaj przypominają wrzecionowate pręgi ułożone prostopadle do kierunku rozciągania skóry. Przyczyną powstawania rozstępów jest przerwanie włókien kolagenowych, do którego dochodzi podczas szybkiego przyrostu masy ciała, w okresie intensywnego wzrostu i ciąży.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.