WYBIERZ SALON:

Na czym polega karboksyterapia?

uda gładkieCzy istnieje jedna metoda, która pozwala skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami, czy nawet trądzikiem? Choć wydaje się to zupełnie niemożliwe, istnieje! W dodatku jest bardzo bezpieczna i bardzo skuteczna. Metoda ta nazywana jest karboksyterapią.

Karboksyterapia pod oczy

Opuchnięcia czy cienie pod oczami powodują, że twarz wygląda na zmęczoną i znacznie starszą niż jest. Całe szczęście karboksyterapia to metoda, która gwarantuje bardzo dobre efekty w wygładzaniu okolicy oczu. Jest nią karboksyterapia. Dwutlenek węgla podany podskórnie przyspiesza przepływ krwi oraz przyczynia się do stymulacji produkcji kolagenu. Poprawie ulegają także procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, skóra staje się jaśniejsza, zmniejszają się też obrzęki. Zabieg trwa mniej niż 10 minut, zaraz po nim można wrócić do swoich codziennych czynności.

Karboksyterapia na rozstępy

Rozstępy to pęknięcia wiązań kolagenowo-elastynowych. Zazwyczaj pojawiają się na brzuchu, udach i pośladkach. Zabieg karboksyterapii może przynieść bardzo dobre rezultaty, w postaci redukcji widoczności rozstępów. Dzięki usprawnieniu cyrkulacji tlenu i krwi oraz tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych, poprawie ulega pigmentacja skóry. Dzięki temu rozstępy stają się mniej widoczne – upodabniają się kolorem do otaczającej skóry. Stymulacja syntezy kolagenu, z kolei przyczynia się do wyrównania struktury rozstępów, skóra staje się gęstsza i ujędrniona.

Medyczny dwutlenek węgla

Jedynym składnikiem wykorzystywanym do zabiegu karboksyterapii jest… dwutlenek węgla.
Tak, dokładnie ten sam związek chemiczny, który wydalamy z organizmu przy każdym oddechu. Okazuje się, że ten dobrze nam znany gaz, wprowadzony bezpośrednio pod skórę, poprawia mikrokrążenie i odnawia komórki. Dzieje się tak dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, tlenu oraz składników odżywczych do leczonego miejsca.

Dwutlenek węgla po zetknięciu z komórkami tłuszczowymi, zachowuje się w bardzo ciekawy sposób. Zamienia się on w kwas węglowy, który zaczyna je po prostu rozpuszczać. Tym samym, umożliwia ich szybkie wydalenie z organizmu, modelując sylwetkę i redukując blizny czy cellulit. Stymuluje on również syntezę kolagenu skóry, wskutek czego wygładza ją.

Jak dokładnie wygląda zabieg karboksyterapii?

Kosmetolog za pomocą specjalnego urządzenia, wstrzykuje pod skórę odpowiednio dobrane dawki czystego dwutlenku węgla. Gaz wnika we wszystkie warstwy skóry, czyli na głębokość od 1 do 10 mm. Obszar skóry, pod który dostał się gaz, może początkowo być lekko wypukły, jednak efekt ten bardzo szybko ustępuję. Przez krótki czas może się utrzymywać również niewielkie zaczerwienienie skóry. Przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest dokładna dermokonsultacja. Na podstawie jej wyników ustala się ilość koniecznych zabiegów, które mogą być przeprowadzane w odstępie 7-14 dni.

Najważniejsze zalety kuracji medycznym dwutlenkiem węgla

Do najważniejszych zalet kuracji z pewnością należy zaliczyć jego prostotę oraz uniwersalność. Jednym sposobem, możliwe jest rozwiązanie kilku dręczących problemów. Co więcej, zabieg jest wyjątkowo bezpieczny. Wyłącznym składnikiem „leku” jest doskonale znany naszemu organizmowi dwutlenek węgla, który po spełnieniu swojej funkcji, zostaje w całości wydalony. Zabieg karboksyterapii   uważa się za praktycznie bezbolesny, choć jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna. Większość pacjentów znosi go bez najmniejszych dolegliwości.


Oceń artykuł

Średnia ocen 3.7/5, ilość głosów 24

Powiązane artykuły

Jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit?

Każdy z nas posiada na swoim ciele pewne niedoskonałości. Niektóre powstały w naturalny sposób, inne mogą być wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub następstw przebytej choroby.

Laserowe usuwanie przebarwień po ciąży i opalaniu

Przebarwienia skóry mogą stać się czasami poważnym problemem. Jeżeli pojawiają
się w widocznych miejscach, znacząco zmniejszają pewność siebie oraz tworzą niepotrzebne kompleksy. Na szczęście dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień skóry.

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi to często za mało, by powrócić do formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda - zabieg kriolipolizy. Na czym on polega?  


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.