WYBIERZ SALON:

Laserowe usuwanie tatuażu - czy jest skuteczne?

laser alma do usuwania tatuaży

“Zrobiłam tatuaż, bo wtedy było to modne - każda koleżanka taki miała!” Znasz to? Błędy młodości pozostawiają na skórze ślad, które z wiekiem chcemy skutecznie i szybko usunąć. Mowa oczywiście o tatuażach. Usunięcie tatuażu wymaga wiedzy i doświadczenia kosmetologa i dobrej jakości  sprzętu. Przeczytaj ten artykuł jeżeli chcesz skorzystać z najskuteczniejszej metody laserowego usuwania tatuażu!

Laserowe usuwanie tatuażu - na czym polega laserowe usuwanie tatuaży ze skóry 

Obecnie najbardziej skutecznym i bezpiecznym laserem do usuwania tatuaży jest Laser ALMA®. To doskonałe urządzenie pozwala osiągać świetne efekty w krótkim czasie. Jak to się dzieje? Alma zawdzięcza to swojej głowicy, która w porównaniu do innych laserów posiada dużą moc. Jednocześnie ten laser do usuwania tatuaży jest bardzo precyzyjny! Usuwa czarne, jak i kolorowe tatuaże. Oczywiście najskuteczniej laser radzi sobie z czarnymi tatuażami. W momencie, kiedy mamy do czynienia z jasnym kolorem usunięcie go może być  nieco trudniejsze. A najbardziej trudny do wypigmentowania uznawany jest kolor zielony, który często występuje w starych i nieprofesjonalnych tatuażach. 

Zabiegi laserowego usuwania tatuaży są wykonywane przez kosmetologa po wcześniejszej konsultacji i wykluczeniu możliwych przeciwwskazań do zabiegu. Przed zabiegiem, kosmetolog ustala parametry lasera potrzebne do usunięcia niechcianego pigmentu.. Jest to bardzo ważny element konsultacji. 

Miejsce, w którym ma być wykonany zabieg usuwania tatuażu, jest odpowiednio dezynfekowane i chłodzone kompresem lodowym. U osób bardziej wrażliwych można zastosować krem znieczulający. Jak wygląda proces usunięcia tatuażu? W trakcie emisji światła laser dociera w głąb skóry i rozbija cząsteczki pigmentu zawartego w skórze na mniejsze. 

Po zakończeniu zabiegu laserowego usuwania tatuażu może pojawić się niewielka opuchlizna i strupki, które po kilku dniach znikną. Czas zabiegu to kwestia indywidualna, która uzależniona jest od  wielkości tatuażu.

Jak zadbać o skórę po laserowym usuwaniu tatuażu? 

Co zrobić, kiedy jesteś już po zabiegu laserowego usuwania tatuażu? Bardzo często po takim zabiegu występują tymczasowe przebarwienia na skórze i niewielkie odbarwienia. Zwykle objawy te ustępują po roku, lecz czasami trzeba poczekać dłużej. Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o swoją skórę po zabiegu to koniecznie pamiętaj o intensywnym nawilżaniu i natłuszczaniu i ochronie przeciwsłonecznej. Bezwzględnie pozostaw nienaruszone strupki i poczekaj, aż same odpadną. 

Laserowe usuwanie tatuażu - ile zabiegów potrzebuję, żeby usunąć tatuaż?

Podczas terapii laserem i usuwania nim tatuażu, bardzo dużo zależy od tego w jakim stanie jest Twoja skóra i jaki rodzaj tatuażu jest do usunięcia. Zwykle dla uzyskania pełnej satysfakcji z zabiegu, konieczne jest ok. 6  wizyt w salonie. Przerwa pieniędzy kolejnymi zabiegami laserowego usuwania tatuażu powinna wynosić 6 - 8 tygodni.

Jak widzisz laserowe usuwanie tatuażu, może zakończyć się pełnym sukcesem a Twoja skóra może zyskać nowy, lepszy wygląd. Wystarczy, że poddasz się serii zabiegów mniej więcej 6, a nieestetyczny tatuaż nie będzie psuł Ci humoru. Zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację z kosmetologiem, podczas, której dowiesz się więcej na temat laserowego usuwania tatuaży.


Oceń artykuł

Średnia ocen 0/5, ilość głosów 0

Powiązane artykuły

Laserowe usuwanie znamion na twarzy - czy efekty są zauważalne?

Znamiona przybierają różnoraką postać. Mogą być rozległe lub niemal niezauważalne. W przypadku znamion, występujących w okolicach twarzy bardzo często decydujemy się na usunięcie zmian.

Tatuaże – ich wpływ na codzienne życie

Wielu z nas decyduje się na zrobienie sobie tatuażu. Wprowadzanie tuszu pod skórę wiąże się z tradycjami plemiennymi – natomiast w obecnych czasach stanowi sposób wyrażenia siebie i podkreślenia swojej indywidualności. Tatuaże są permanentne – oznacza to, że w większości przypadków pozostają z nami na całe życie.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.