WYBIERZ SALON:

Laserowe usuwanie przebarwień

przebarwienia na twarzyPrzebarwienia skóry mogą stać się czasami poważnym problemem. Jeżeli pojawiają się w widocznych miejscach, znacząco zmniejszają pewność siebie oraz tworzą niepotrzebne kompleksy. Na szczęście dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień skóry.

Przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry to zaburzenia, których przyczyną jest nadmiernie produkowana melanina lub jej nierówny rozkład. Najczęściej widoczne są jako małe brązowe plamki. Czasami przybierają też większe rozmiary lub występują w bardzo dużym nagromadzeniu. Zazwyczaj pojawiają się w widocznych miejscach na ciele jak: twarz, szyja, dekolt, ręce i plecy.

Przebarwienia  hormonalne po ciąży

Co ważne, nie dotyczy to tylko opalania, ale także codziennego wystawiania się na promienie słoneczne. To właśnie dlatego przebarwienia występują najczęściej na widocznych fragmentach ciała. Podstawową profilaktyką przed nimi jest stosowanie kremów z wysokim filtrem, które powinny być używane nie tylko na plaży.

Na przebarwienia wyjątkowo mocno narażone są kobiety w ciąży. Odpowiadają za to zaburzenia hormonalne, które powodują nadmierną produkcję melaniny. Wystarczy więc kilkugodzinna ekspozycja na słońce bez odpowiedniego kremu z filtrem, by na ciele pojawiły się pierwsze przebarwienia. W przypadku kobiet w ciąży, bardzo często przybierają one charakter symetrycznych obwódek wokół ust, pod nosem, na czole oraz skroniach. W czasie ciąży u większości kobiet pojawiają się charakterystyczne przebarwienie na brzuchu – pionowa linia, która biegnie po środku ciążowego brzucha. Bardzo wiele ciężarnych kobiet zastanawia się kiedy zmiany znikną. Zazwyczaj znikają one same i nie trzeba stosować specjalnych kosmetyków. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces odnawiania się skóry jest długotrwały.

Usuwanie przebarwień po ciąży

Może się zdarzyć, że przebarwienia na twarzy nie znikną samoistnie. W takim przypadku można zdecydować się na krem na przebarwienia. Substancje, które działają rozjaśniająco to m.in. witamina C, kwas kojowy i azaleinowy. Podczas stosowania kosmetyku należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Taka kuracja może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy – wszystko zależy od głębokości i wielkości zmian. Warto pamiętać, że kremy wybielające działają jedynie na przebarwienia zlokalizowane w naskórku. Głębsze zmiany można usunąć przy użyciu lasera. Zabieg ze względów bezpieczeństwa możliwy jest jednak dopiero po okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Przebarwienia słoneczne po opalaniu - przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień, jest bezpośrednia ekspozycja skóry
na słońce.Bardzo często pamiątką po opalaniu są przebarwienia na twarzy lub plecach. Ciemne przebarwienia po opalaniu mogą również pojawić się na nogach. Przebarwienia po opalaniu – domowe sposoby
Jeżeli plamy zlokalizowane są w warstwie naskórka, to można spróbować usunąć je domowymi sposobami. Najstarszą, znaną substancją o właściwościach rozjaśniających jest soda oczyszczona. Można przygotować z niej maskę – wystarczy zmieszać łyżkę sody z odrobiną wody. Kolejnym sprawdzonym sposobem jest żel z aloesu – nie tylko rozjaśnia skórę, ale również ją nawilża. Delikatnie wybielające właściwości również posiadają: ziemniak, cytryna, ogórek oraz ocet jabłkowy.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia mogą występować na różnych „głębokościach” skóry. Niektóre są jedynie naskórkowymi zmianami, inne sięgają aż skóry właściwej. Jedynie użycie technologii laserowej, pozwala skutecznie dotrzeć do wszystkich warstw, gwarantując tym samym skuteczne leczenie. Sam zabieg polega na naświetleniu przebarwienia, które rozbija nagromadzoną melaninę na mniejsze cząsteczki. Te są już na tyle małe, by organizm sam poradził sobie z ich wchłonięciem.

Należy również pamiętać, że choć samo usuwanie laserowe jest bardzo skuteczne, eliminuje ono jedynie efekty przebarwień, a nie ich przyczynę. Z tego względu niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń codziennej profilaktyki przeciwsłonecznej.

Oceń artykuł

Średnia ocen 4.1/5, ilość głosów 10

Powiązane artykuły

Jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit?

Każdy z nas posiada na swoim ciele pewne niedoskonałości. Niektóre powstały w naturalny sposób, inne mogą być wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub następstw przebytej choroby.

Na czym polega karboksyterapia?

Czy istnieje jedna metoda, która pozwala skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami, czy nawet trądzikiem? Choć wydaje się to zupełnie niemożliwe, istnieje! W dodatku jest bardzo bezpieczna i bardzo skuteczna. Metoda ta nazywana jest karboksyterapią.

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi to często za mało, by powrócić do formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda - zabieg kriolipolizy. Na czym on polega?  


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.