WYBIERZ SALON:

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - jak się ich skutecznie pozbyć?

usuwanie blizn laserem

Problemem nieestetycznych blizn potrądzikowych potrafi wpędzić w kompleksy niejedną nastolatkę. Często nieleczone ślady po trądziku,  przez lata pozostają na skórze i szpecą. Kiedy nagle czujemy potrzebę, aby skutecznie się ich pozbyć to nie wiemy od czego zacząć. Myślisz, że nie można skutecznie usunąć blizn potrądzikowych? Jeżeli chcesz raz na zawsze zredukować blizny -  postaw na zabiegi laserowego usuwania blizn. To gwarancja sukcesu! 

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn polega na wykorzystaniu działania lasera frakcyjnego, który mobilizuje skórę do naturalnych procesów naprawczych. Laser ukierunkowany na usuwanie blizn pobudza produkcję kolagenu, który odpowiada za wiotczenie i kondycję skóry, ale też za powstawanie zmarszczek. Działanie lasera wpływa na poprawę tkanki bliznowatej - stymuluje ją do odnowy i wytworzenia zdrowej tkanki. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt trzeba takie zabiegi wykonać w serii. Ilość zabiegów jest sprawą indywidualną, ustalana podczas darmowej konsultacji z kosmetologiem. Właśnie podczas takiej pierwszej wizyty kosmetolog ogląda skórę, wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz ustala indywidualną terapię. 

Laserowe usuwanie blizn - przeciwwskazania do zabiegu

Jak w każdym zabiegu estetycznym istnieją  przeciwwskazania do jego wykonania. Przede wszystkim bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego usuwania blizn jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Kiedy chcesz się wybrać na zabieg laserowego usuwania blizn to musisz pamiętać o tym, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Dokładną listę przeciwwskazań otrzymasz od kosmetologa na wstępnej konsultacji przedzabiegowej. Pamiętaj, aby przed wybraniem się na zabieg odstawić wszelkie zioła i leki światłouczulające! 

Laserowe usuwanie blizn - zalety zabiegu

Laserowe usuwanie blizn niesie za sobą wiele zalet - największą z nich jest pozbycie się kompleksu i ogromne poczucie ulgi!

- Laserowe usuwanie blizn jest bezpiecznym zabiegiem od lat z powodzeniem stosowanym w redukcji blizn - potrądzikowych, powypadkowych i po ciąży.

- Ma krótki okres rekonwalescencji i daje naprawdę bardzo dobre efekty - po wykonaniu całej serii zabiegów blizna jest praktycznie niewidoczna.

- Laserowe usuwanie blizn daje możliwość pozbycia się nieestetycznych śladów na skórze, jak żaden inny zabieg!  

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania blizn

Kilka dni po laserowym usuwaniu blizn skóra może być delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona. Skóra może zacząć się delikatnie złuszczać. Podstawą pielęgnacji po zabiegu laserowego usuwania blizn jest stosowanie na skórę delikatnych kremów nawilżających a także picie dużej ilości niegazowanej wody. Koniecznie pamiętaj o tym, że po zabiegach laserowego usuwania blizn niewskazane są przez kilka dni wizyty w saunie ani gorące kąpiele. Unikaj też słońca a kiedy wychodzisz z domu zawsze stosuj kremy z wysokim filtrem. Promienie słoneczne mogą spowodować, że na skórze pojawią się przebarwienia. 

Zwykle, aby skóra w pełni do siebie doszła potrzebuje od 4 do 6 tygodni. Wszystko jest zależne od tego jakie zmiany były usuwane. Niezbędne jest też wykonanie zabiegów w serii. 

Oceń artykuł

Średnia ocen 0/5, ilość głosów 0

Powiązane artykuły

Blizny na ciele. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Niemal każdy z nas posiada na ciele przynajmniej jedną bliznę, będącą efektem nieudanej zabawy w dzieciństwie, wypadków sportowych, zabiegów chirurgicznych czy ciąży. Wiele z drobnych śladów nie przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu, zdarza się jednak, że blizny umiejscowione są w widocznym miejscu, co w znacznym stopniu wpływa na naszą samoocenę i samopoczucie.

Domowe sposoby na przebarwienia skórne

Przebarwienia pojawiają się z różnych przyczyn. Mogą być pamiątką po ciąży, skutkiem stosowania antykoncepcji hormonalnej lub nierozważnego opalania się. Niezależnie od przyczyny, najchętniej chciałybyśmy się ich pozbyć.

Rozstępy na udach - skuteczny sposób na pozbycie się rozstępów!

Rozstępy to długie, wąskie blizny które pojawiają się na skórze w postaci równoległych linii. Mają inny kolor i fakturę niż zdrowa skóra - od purpurowego przez jasnoróżowy i jasnoszary. Kiedy dotykasz rozstępów palcami, możesz poczuć lekki grzbiet lub wgniecenie. Stanowią one duży problem estetyczny dla wielu osób, zwłaszcza kobiet. Na szczęście istnieją metody, które skutecznie niwelują rozstępy.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.