WYBIERZ SALON:

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Kriolipoliza w Laser Delux
Kriolipoliza

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi, to bardzo często za mało, by powrócić do upragnionej formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc, opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda tzw. kriolipolizy. Na czym polega, jak działa i czy rzeczywiście jest skuteczna? O tym w poniższym artykule.

Na czym polega metoda Kriolipolizy?

W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie: co to jest kriolipoliza? Jest to całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która w efektywny sposób działa na tkankę tłuszczową zawartą w naszym organizmie. Zabieg ten polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych, które pod wpływem zimna rozpadają się, tym samym pomniejszając objętość partii ciała poddawanych całemu procesowi. Dlaczego tak się dzieje?

Komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej każdego człowieka, w większości zbudowane są z nasyconych kwasów tłuszczowych, które są bardzo wrażliwe na działanie niskich temperatur. Natomiast znajdujące się w ich bliskim położeniu naczynia krwionośne, nerwy obwodowe oraz komórki o niskiej zawartości tłuszczu, nie wykazują tego typu właściwości, dzięki czemu podczas przeprowadzania kriolipolizy niszczone są jedynie komórki tłuszczowe, zaś skóra, mięśnie i nerwy pozostają całkowicie bezpieczne.

Kriolipoliza – dla kogo?

Zabieg jest przeznaczony dla osób, które nie cierpią z powodu potężnej nadwagi. Kiedy tkanka tłuszczowa jest zbita i gęsta, aplikator nie potrafi jej odpowiednio zassać. Zabieg nie jest efektywny również u osób z luźną, mało jędrną skórą – gdyż oddziałuje jedynie na tkankę tłuszczową. Natomiast jest szczególnie polecany osobom, które mimo dość szczupłej sylwetki nie mogą pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza jest też świetnym sposobem na walkę z cellulitem. Co ważne, stosując się do zaleceń wskazanych przez kosmetologa, nie musimy obawiać się efektu jojo.

Kriolipoliza – rodzaje

Nie wszyscy wiedzą, ale istnieje więcej niż jeden rodzaj omawianego zabiegu. Możemy wyróżnić kriolipolizę z aplikatorami, którą stosuje się na ciało – można wykonywać ją w miejscach trudno dostępnych, takich jak ramiona, oraz u osób szczupłych. Możemy wyodrębnić jeszcze kriolipolizę manualną oraz krioterapię wykorzystującą sondę, a także zabiegi krio ujędrniające biust.

Kriolipoliza krok po kroku

Zabieg kriolipolizy powinien zostać poprzedzony konsultacją kosmetologa, który będzie nam
go przeprowadzał. Podczas wnikliwej rozmowy ze specjalistą, podejmowana jest decyzja odnośnie miejsc, które będą redukowane z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Następnie za pomocą najnowocześniejszej i najskuteczniejszej technologii LipoCryo, wykorzystującej specjalną głowicę wychładza się tkankę tłuszczową. Głowicę przykłada się do obszaru, który wymaga interwencji. W wyniku tzw. pojedynczego przyłożenia urządzenia, partia skóry ulega zassaniu i schłodzeniu. Przeprowadzając dodatkowo na skórze masaż próżniowy oraz drenaż limfatyczny, organizm zostaje pobudzony do detoksykacji i szybszego pozbywania się tkanki tłuszczowej oraz tzw. złogów cellulitowych.

Ile powinna trwać kriolipoliza?

Czas trwania jednego przyłożenia to 45 minut. To ile przyłożeń wykonamy w czasie jednej wizyty, zależy od ilości partii, które chcemy wymodelować. Maksymalnie jednego dnia można wykonać siedem przyłożeń. Kolejny zabieg na tę samą część ciała można wykonać najwcześniej po 6 tygodniach. Ilość zabiegów jest uzależniona od finalnego efektu, jaki pacjent pragnie osiągnąć. Może się okazać, że już po 1 zabiegu efekty są zadowalające i zabiegu nie trzeba powtarzać.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Kriolipoliza jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, jednak jak każda ingerencja medyczna, może być niewskazana dla niektórych pacjentów. Przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny zrezygnować z tego typu zabiegów. Niestety kriolipoliza jest ryzykowna dla osób cierpiących na schorzenia wątroby, choroby skóry oraz zaburzenia krążenia. Zabiegu nie wykonuje się również podczas miesiączki.
Zabieg kriolipolizy można przeprowadzać w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, ud oraz łydek. Dobrze przeprowadzony, gwarantuje utratę od 25 proc. do nawet 45 proc. grubości warstwy tłuszczu. Pierwsze efekty zobaczymy już po ok. 2 tygodniach, natomiast na pełny rezultat należy czekać ok. 6 tygodni. W naszym gabinecie pracujemy na sprawdzonym urządzeniu do kriolipolizy medycznej – LipoCryo. Jest to gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu.

Oceń artykuł

Średnia ocen 3.6/5, ilość głosów 36

Powiązane artykuły

Jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit?

Każdy z nas posiada na swoim ciele pewne niedoskonałości. Niektóre powstały w naturalny sposób, inne mogą być wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub następstw przebytej choroby.

Na czym polega karboksyterapia?

Czy istnieje jedna metoda, która pozwala skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami, czy nawet trądzikiem? Choć wydaje się to zupełnie niemożliwe, istnieje! W dodatku jest bardzo bezpieczna i bardzo skuteczna. Metoda ta nazywana jest karboksyterapią.

Laserowe usuwanie przebarwień po ciąży i opalaniu

Przebarwienia skóry mogą stać się czasami poważnym problemem. Jeżeli pojawiają
się w widocznych miejscach, znacząco zmniejszają pewność siebie oraz tworzą niepotrzebne kompleksy. Na szczęście dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień skóry.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.