WYBIERZ SALON:

Wybór najlepszego gabinetu do przeprowadzenia depilacji

cesarskie cięcie - bliznaDepilacja laserowa staje się coraz popularniejszym sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to zdecydowanie najskuteczniejsza ze wszystkich dostępnych metod. Co więcej, usługę tę świadczy coraz więcej salonów urody. Tylko jak wybrać ten najlepszy?

Liczy się doświadczenie personelu gabinetu

O jakości usług, świadczą przede wszystkim pracownicy salonu. Najlepsze gabinety zatrudniają jedynie wykwalifikowane osoby, posiadające dyplom kosmetologii lub innych pokrewnych kierunków z renomowanych uczelni w Polsce. Wiedza zdobyta podczas nauki oraz praktyk studenckich, gwarantuje wysoką jakość usług, nawet jeżeli pracownik dopiero rozpoczyna swoją drogę zawodową.

Jakość sprzętu w gabinecie

Nawet najlepsi pracownicy nie będą nam w stanie pomóc, jeżeli w salonie znajduje się sprzęt niskiej jakości. Jest to szczególnie ważne przy depilacji laserowej. Od możliwości lasera, zależy bowiem końcowy efekt zabiegu. Gabinety dysponują różnymi maszynami, które posiadają zróżnicowaną skuteczność. Szacuje się ją od 20% w przypadku tych najtańszych, do aż 98% w przypadku najlepszych. Obecnie za jeden z najskuteczniejszych uważa się certyfikowany laser LightSheer Duet, który zapewnia zabieg depilacji laserowej pozbawiony bólu. Zastosowana w nim technologia nie tylko gwarantuje pozbycie się owłosienia, ale jest również bezpieczna dla naszego zdrowia.

Konsultacja w salonie medycyny estetycznej

Dobry gabinet powinien również gwarantować możliwość przeprowadzenia odpowiedniej konsultacji przed zabiegiem. Usługa ta najczęściej nazywana jest dermokonsultacją. W najlepszych gabinetach oferuje się ją całkowicie bezpłatnie, bez konieczności wykupowania jakiegokolwiek zabiegu. Dermokonsultacja to wywiad, który jest potrzebny do stwierdzenia jaki zabieg będzie najlepszy i czy jest on dla nas bezpieczny. Żaden salon kosmetyczny nie powinien obawiać się odradzenia zabiegu. Jeżeli traficie w miejsce, w którym od razu prowadzą Was na fotel, szybko stamtąd uciekajcie.

Cena depilacji laserowej w salonie

Jak to zazwyczaj bywa, cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Jednak w przypadku salonów urody, często odzwierciedla ona w pewien sposób jakość usług. Wynika to z faktu zakupienia odpowiedniego sprzętu, który czasami kosztuje nawet kilkaset tysięcy złotych oraz zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników. Na szczęście w dobrych salonach, oferowane są zabiegi pakietowe, które pozwolą zarówno oszczędzić trochę pieniędzy, jak i wykonać kilka zabiegów w jednej cenie.

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej?

Gabinet medycyny estetycznej, gabinet kosmetyczny czy salon depilacji – które z tych miejsc będzie najlepsze, by pozbyć się niechcianego owłosienia? Jakie są różnice pomiędzy tymi miejscami? Najszerszą ofertę zabiegów z pewnością znajdziemy w gabinecie medycyny estetycznej. Jednak nie zawsze wykonamy tam depilację. Gabinet medycyny estetycznej jest doskonałym miejscem na walkę z objawami starzenia. Lekarze medycyny są uprawnieni do wykonywania bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak wstrzykiwanie botoksu, wypełnianie zmarszczek, mają również prawo do wypisywania recept.

W gabinecie kosmetologicznym możemy wykonać szereg zabiegów upiększających, odmładzających i regenerujących oraz dodatkowo poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Wybierając salon kosmetologiczny, warto zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje. Nowoczesne wyposażenie gabinetu, gwarantuje nie tylko skuteczność zabiegów, jakim się poddamy, ale również nasze bezpieczeństwo. W salonie depilacji wykonamy jedynie depilację. Większość tego typu salonów zajmuje się depilacją woskiem, więc jeśli chcemy spróbować tej metody, to warto wybrać salon, który specjalizuje się w tej jednej formie.

Oceń artykuł

Średnia ocen 2.6/5, ilość głosów 23

Powiązane artykuły

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

Depilacja laserowa to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie i najskuteczniejsze rozwiązanie problemu niechcianego owłosienia. Jego największą zaletą jest usunięcie włosów, nawet na kilka lat.

Depilacja pach - maszynka czy laser?

Depilacja pach to nie tylko podstawa zadbanego wyglądu, ale również kwestia higieny osobistej. Włosy często są dodatkową przyczyną nadmiernego pocenia, co więcej przeszkadzają w skutecznym działaniu antyperspirantów.

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Wraz ze wzrostem popularności oraz dostępności depilacji laserowej, narosło wokół niej dużo mitów, które mogą odstraszać od przeprowadzenia zabiegu. Niewątpliwy wpływa na to ma również fakt, że na rynku dostępne są różne urządzenia, wykazujące zróżnicowaną efektywność.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.