WYBIERZ SALON:

Niedoskonałości natury - jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit?

cesarskie cięcie - bliznaKażdy z nas posiada na swoim ciele pewne niedoskonałości. Niektóre powstały w naturalny sposób, inne mogą być wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub następstwem przebytej choroby.
Do najpowszechniejszych i najbardziej drażniących, z pewnością należą blizny, rozstępy oraz cellulit. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje różnego rodzaju zabiegi, które pomogą pozbyć się uciążliwych niedoskonałości ciała. Postęp techniki sprawił, że najczęściej są to stosunkowo szybkie metody, wymagające jedynie kilku wizyt w gabinecie urody. Do najważniejszych i najskuteczniejszych powinniśmy zaliczyć przede wszystkim karboksyterapię, mezoterapię oraz laserowe odmładzanie skóry. Z punktu widzenia pacjenta, bardzo istotny jest fakt, że są to zabiegi mało bolesne, powodujące co najwyżej niewielki dyskomfort.

Czym są rozstępy i jak je usunąć?

Rozstępy to wrzecionowate pasma, powstałe w wyniku rozciągnięcia się skóry i pęknięcia włókien kolagenowych. Często pojawiają się w czasie ciąży , np. na brzuchu, piersiach i udach. Rozstępy nie dotyczą tylko kobiet, bardzo często występują u mężczyzn, zwłaszcza tych uprawiających sporty siłowe. Pojawiają się w miejscach, które szybko nabrały masy mięśniowej , np. na bicepsie, plecach, udach czy barkach.

Rozstępy najłatwiej usunąć, w momencie kiedy są świeże, czyli fioletowe lub czerwone. Bardzo ważne jest, by w ciąży lub okresie, którym szybko tyjemy lub chudniemy, dbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Kiedy już rozstępy się pojawią, bardzo dobre efekty mogą przynieść regularne masaże specjalistycznymi olejkami lub kremami.
Znacznie większym problemem jest usunięcie starych rozstępów, zwłaszcza kiedy dodatkowo są głębokie. Stare rozstępy robią się białe i nie zawsze całkowita eliminacja będzie możliwa.

Cellulit – skąd się bierze i jak go usunąć?

Medyczna nazwa tego powszechnego problemu to lipodystrofia , czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje razem z obrzękami i włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca poznane, często wiąże się je z nadmiarem estrogenu. Wiele kobiet zastanawia się jak usunąć cellulit z ud czy pośladków. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią, zdrową dietę, czyli taką, która oparta jest o naturalne, nieprzetworzone składniki. Równie ważne jest picie dużej ilości wody (ok. 2 litry dziennie) oraz regularna dawka ruchu – szczególnie polecany jest trening siłowy, który ujędrni i wymodeluje ciało. Pamiętajmy jednak, że efekty nie pojawią się od razu, gdyż zmiana stanu skóry wymaga czasu. Bardzo często zdarza się tak, że cellulit nie znika pomimo aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Bardzo trudno jest samodzielnie usunąć cellulit z ramion i brzucha oraz zaawansowane zmiany z innych części ciała. W takich przypadkach warto udać się do zaufanego gabinetu kosmetologicznego, gdzie zostanie dobrana terapia, dostosowana do potrzeb naszej skóry.

Jedno rozwiązanie kilu problemów – możesz usunąć cellulit i rozstępy!

Bardzo skuteczną metodą w walce z cellulitem oraz rozstępami jest karboksyterapia. Leczenie polega na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkich dawek czystego dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego urządzenia. CO2 wprowadzony pod skórę zwiększa przepływ krwi, tlenu oraz mikroelementów, poprawiając mikrokrążenie i tym samym odbudowując komórki. Po zetknięciu z komórkami tłuszczowymi dwutlenek węgla częściowo zamienia się w kwas węglowy, który zaczyna je rozpuszczać i umożliwia wchłonięcie ich przez organizm. Ponieważ związek ten jest doskonale znany naszemu organizmowi, po spełnieniu swojej roli zostaje w całości wchłonięty i wydalony przez organizm.

Koniec z cellulitem

Mezoterpia igłowa, to metoda używa najczęściej do poprawy wyglądu i kondycji skóry. Polega na wstrzykiwaniu w wybrane fragmenty ciała specjalnych koktajli leczniczych, które stanowią mieszkankę substancji regenerujących i rewitalizujących. Roztwór dobierany jest zawsze pod indywidualne predyspozycje klienta. Mezoterpia jest również doskonałym sposobem na pozbycie się cellulitu. Koktajl wstrzykiwany jest wtedy nieco głębiej, docierając bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Pod wpływem substancji leczącej poprawie ulega budowa tkanki oraz naturalne procesy metaboliczne. Terapia wymaga zazwyczaj od 2 do 6 sesji. Raz do roku zaleca się przeprowadzenie 1 sesji podtrzymującej efekt.

Pozbądź się blizn

Jak usunąć blizny potrądzikowe, jak usunąć blizny po ospie, czy w końcu jak usunąć blizny po operacji? Na te wszystkie pytania jest jedna odpowiedź. Rozwiązaniem problemu blizn jest laserowe odmładzanie skóry. Zabieg ten często nazywany jest także liftingiem bez skalpela. Do jego przeprowadzenia wykorzystywany jest specjalny laser FOTONA. Powoduje on na skórze mikropęknięcia, które pobudzają tkankę do odbudowy, tym samym redukując blizny. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Lasery są ustawione tak, by z jednej strony powodować nieodczuwalne dla nas uszkodzenia skóry, a z drugiej wywoływać reakcję organizmu, jaką jest przyspieszona regeneracja i odbudowa.

Medycyna estetyczna posiada dziś szereg rozwiązań, które wyeliminują wszelkie niedoskonałości na naszym ciele. Aby wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie, należy udać się do profesjonalnego gabinetu, który zaoferuje darmową dermokonsultację. Tylko rozmowa z profesjonalnym kosmetologiem, zagwarantuje bezpieczne i skuteczne rozwiązanie problemu.

Oceń artykuł

Średnia ocen 4.8/5, ilość głosów 10

Powiązane artykuły

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne?

Rozstępy – problem, z którym boryka się nawet 90% z nas. Mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, po przebytej ciąży, czy w wyniku zmian hormonalnych.

Na czym polega karboksyterapia?

Czy istnieje jedna metoda, która pozwala skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami, czy nawet trądzikiem? Choć wydaje się to zupełnie niemożliwe, istnieje! W dodatku jest bardzo bezpieczna i bardzo skuteczna. Metoda ta nazywana jest karboksyterapią.

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi to często za mało, by powrócić do formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda - zabieg kriolipolizy. Na czym on polega?  


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.