WYBIERZ SALON:

Fotoodmładzanie - wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

zabieg fotoodmładzaniaStarzenie się skóry jest procesem nieuniknionym i nieodwracalnym. Co więcej, dotyczy każdego bez wyjątku. Skóra regularnie eksponowana na światło, po około 25 latach zaczyna przejawiać pierwsze cechy tzw. fotostarzenia. Wraz z upływem czasu pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia, popękane naczynka, a w końcu plamy starcze.

Fotoodmładzanie skóry – wskazania do zabiegu

Procesowi starzenia się skóry towarzyszy obniżenie gęstości kolagenu, utrata odpowiedniego poziomu nawilżenia, jędrności i elastyczności oraz zaburzenia pracy warstwy lipidowej skóry. Jedną z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod odmłodzenia skóry jest tzw. fotoodmładzanie. Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom, które pragną spowolnić proces starzenia się skóry, jak i wszystkim, którzy borykają się ze zmianami naczyniowymi, trądzikiem różowatym, rozszerzonymi porami, rumieniem, a także przebarwieniami posłonecznymi.

Metoda ta może być z powodzeniem stosowana również u osób młodych, których skóra ma tendencję do nadmiernego wydzielania sebum, bądź na której pojawiły się pierwsze oznaki posłoneczenego starzenia się skóry.
Niezaprzeczalną zaletą tej metody jest fakt, iż może być ona wykonywana niemal na każdej części ciała – twarzy, szyi, dekolcie, plecach, stopach etc.

Na czym polega zabieg fotoodmładzania skóry?

Zabieg polega na naświetlaniu światłem o niskiej gęstości energii, które rozgrzewa skórę, pobudzając ją do przebudowy, wnika w jej głąb i jest absorbowane przez hemoglobinę lub melaninę. Zaburzony poziom hemoglobiny, odpowiedzialny jest za powstawanie rozszerzonych naczyń i rumienia, zaś melaniny –za powstawanie na skórze przebarwień.

Światło lasera odnawia tkanki skóry i pobudza je do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki tej metodzie następuje zwężenie porów, spłycenie zmarszczek, a także wygładzenie, rozjaśnienie i ujędrnienie skóry. W przypadku zmian naczyniowych, przebarwień i plam starczych po kilku-kilkunastu dniach od zabiegu następuje ich usunięcie.

Etapy zabiegu

Fotoodmładzanie jest zabiegiem stosunkowo szybkim. Zależnie od obszaru ciała, trwa on zwykle 5-30 minut. W trakcie naświetlania odczuwa się delikatne ciepło, niekiedy pieczenie skóry. Po wykonanym zabiegu należy wstrzymać się z opalaniem na okres około miesiąca. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, by unikać sauny oraz dużego wysiłku fizycznego. W celu przedłużenia trwałości efektu finalnego, należy przynajmniej przez miesiąc pamiętać o systematycznym stosowaniu kremów z wysokimi filtrami, które zabezpieczą skórę przed działaniem promieni słonecznych. Na około 4 tygodnie od zabiegu warto również odstawić kosmetyki zawierające w swoim składzie alkohol.

Jednorazowa wizyta, czy seria zabiegów?

Fotoodmładzanie jest jednym z zabiegów seryjnych. W celu osiągnięcia widocznych efektów należy wykonać serię 3-5 zabiegów, które w widoczny sposób zmniejszą bruzdy i spłycą zmarszczki mimiczne, a także poprawią owal twarzy, koloryt i sprężystość skóry. Zabieg należy powtarzać co 3-5 tygodni.Fotoodmładzanie twarzy – przeciwwskazania  
Podobnie jak w przypadku wszelkich zabiegów kosmetycznych, istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwią wykorzystanie metody fotoodmładzania. Wśród nich należy wspomnieć m.in. o nadwrażliwości skóry na światło, cukrzycy, zaburzeniach krzepnięcia (krwi), schorzeniach endokrynologicznych, bielactwie skóry, czy łuszczycy. Do przeciwwskazań fotoodmładzania laserem, uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu należy również ciąża i karmienie piersią. Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu. Na miejsce, które będzie poddawane terapii nie należy również stosować kosmetyków zawierających alkohol. Fotoodmładzanie może być nieskuteczne, jeśli zostanie wykonane na świeżo opaloną skórę. W związku z tym na miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać – ani w solarium, ani stosować samoopalaczy i kremów brązujących. Fotoodmładzania nie należy wykonać także w przypadku osób regularnie zażywających leki i zioła, zwiększające wrażliwość skóry na światło. Zabieg może być niebezpieczny dla osób, posiadających aktywne implanty, takie jak rozrusznik serca, pompa insulinowa, ponieważ urządzenie może zakłócać ich pracę.

Fotostarzenie jest procesem złożonym i długofalowym. Choć nie jest możliwe jego uniknięcie, z powodzeniem możemy go opóźnić, ciesząc się dłużej piękną, zdrową, elastyczną i pozbawioną wszelkich niedoskonałości skórą.

Oceń artykuł

Średnia ocen 3.5/5, ilość głosów 27

Powiązane artykuły

Jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit?

Każdy z nas posiada na swoim ciele pewne niedoskonałości. Niektóre powstały w naturalny sposób, inne mogą być wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub następstw przebytej choroby.

Na czym polega karboksyterapia?

Czy istnieje jedna metoda, która pozwala skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami, czy nawet trądzikiem? Choć wydaje się to zupełnie niemożliwe, istnieje! W dodatku jest bardzo bezpieczna i bardzo skuteczna. Metoda ta nazywana jest karboksyterapią.

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi to często za mało, by powrócić do formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda - zabieg kriolipolizy. Na czym on polega?  


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.