WYBIERZ SALON:

Domowe sposoby pielęgnacji

zamykanie naczynek - poradyPiękna i zadbana skóra, lśniące włosy i atrakcyjne paznokcie to ozdoba każdej kobiety. Zachwycający wygląd jest zasługą codziennej, rutynowej pielęgnacji całego ciała. Dzięki właściwym kosmetykom i systematycznym rytuałom urodowym, możemy samodzielnie zadbać o siebie i zatrzymać młody, świeży wygląd na długo. Pielęgnację ciała, twarzy i włosów można podzielić na 3 kroki – oczyszczanie, pielęgnację i ochronę.

Oczyszczanie

Staranne oczyszczanie skóry czy włosów to pierwszy etap właściwej pielęgnacji. Pozwala usunąć pot, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Kosmetyki oczyszczające należy dobrać do rodzaju skóry i włosów, jednak można się kierować pewnymi uniwersalnymi zasadami. Przede wszystkim kosmetyk musi być łagodny i nie wysuszać skóry. Warto wybierać te, które posiadają PH właściwe dla skóry.

Pielęgnacja

Pielęgnacja skóry polega na jej nawilżaniu i odżywianiu, podobny cel ma pielęgnacja włosów. Kosmetyki trzeba dostosować do wymagań cery i włosów, ale również do pory roku. Zimą skóra może potrzebować dodatkowej ochrony, z kolei latem lżejszych produktów.

Ochrona

Ten element dbania o siebie jest najczęściej pomijany. Ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna zwłaszcza latem. Nadmierna ekspozycja na słońce jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia skóry. Krem z filtrem powinien odpowiadać naszemu typowi karnacji, porze roku oraz czasowi ekspozycji na słońce.
Oczyszczanie, pielęgnacja i ochrona to złote trio zadbanej skóry i włosów. W naszym dziale znajdziesz wiele praktycznych porad, dotyczących każdego z tych kroków.

Powiązane artykuły

Zabiegi na rozszerzone pory - jak zlikwidować rozszerzone pory

Czy zdarzyło Ci się zauważyć na swojej twarzy delikatne dziurki i niejednolitą strukturę skóry? Jeśli tak, to znaczy, że dostrzegłaś na swojej skórze rozszerzone pory. Są one ujściem Twoich gruczołów łojowych. Powodują duży dyskomfort ponieważ pory wyglądają nieestetycznie i niestety ciężko ukryć je pod makijażem.
Czy Twoja twarz jest gotowa na zimę? Poznaj odpowiednią pielęgnację skóry!

Każda z nas pragnie, żeby skóra była idealnie gładka, odpowiednio nawilżona i rozświetlona, niezależnie od pory roku. Wymaga to systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji na co dzień oraz doboru właściwych  kosmetyków, odpowiadających potrzebom cery.


Dlaczego jesienią wypadają włosy?

Czy ostatnio, gdy czeszesz włosy, widzisz, że zostaje ich więcej na szczotce?  Znajdujesz je na ubraniach? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi “tak”, nie możesz tego bagatelizować! Musisz zastanowić się, dlaczego tracisz włosy.


Domowe sposoby pielęgnacji stóp - jak odpowiednio dbać o skórę stóp

Ile czasu poświęcasz na pielęgnację swoich stóp? Czy szczególnie się o nie troszczysz? Zwróć uwagę na skórę stóp po wakacjach, zwłaszcza jeśli miałaś kontakt ze słoną wodą morską, piaskiem i eksponowałaś je na słońcu. 


Cera tłusta - jak ją pielęgnować?

Czym tak naprawdę jest tłusta cera? Występuje zarówno u kobiet i mężczyzn, a pierwsze oznaki daje w okresie dojrzewania, kiedy gruczoły łojowe zaczynają intensywniej pracować.  Cera tłusta charakteryzuje się nadmiarem sebum, jest widocznie błyszcząca z grudkami i zaskórnikami


Masz problem z wypadającymi włosami? Te zabiegi Ci pomogą

Mit głosi, że z problemem problemem wypadania włosów zmagają się zwykle mężczyźni. To nieprawda. Dla wielu kobiet jest to również bardzo uciążliwe. Podczas gdy zdrowy człowiek traci około 50-200 włosów na dobę, niektórym wypada ich na tyle dużo, że dochodzi do znacznego przerzedzenia.


Odparzenia pod biustem - co zrobić z odparzeniami skóry?

Odparzenia pod biustem  to przykra dolegliwość i  niestety bardzo bolesna. Pierwsze objawy odparzenia łatwo zauważyć: skóra pod biustem jest obrzęknięta i pojawia się na niej wysypka.


Zmarszczki mimiczne - jak sobie z nimi radzić?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na naszej twarzy w różnym wieku i są wynikiem wyrażania emocji (uśmiechu, zdziwienia lub złości). Zazwyczaj wychodzą  prostopadle do kurczącego się mięśnia, w miejscach gdzie nasza mimika twarzy działa najmocniej. Czy są jakieś sposoby aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych?

Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.