WYBIERZ SALON:

Domowe sposoby na depilację twarzy

depilowanie twarzyOwłosienie na twarzy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Tak zwany wąsik pojawia się z różnych powodów, jednak jego pozbycie się jest często prostsze, niż nam się wydaje. Istnieje kilka sprawdzonych, domowych sposobów na usuwanie owłosienia z twarzy bez umawiania się na wizytę u kosmetyczki.

Przyczyny pojawiania się owłosienia na twarzy

Pojawianie się owłosienia na kobiecej twarzy jest związane z kilkoma czynnikami. Może być ono uwarunkowane genetycznie i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Innym powodem mogą być schorzenia o podłożu hormonalnym, okres dojrzewania lub menopauza, jak również choroby endokrynologiczne (torbiele jajników, guzy przysadki mózgowej, choroby tarczycy). W przypadkach nagłego pojawienia się owłosienia na twarzy, należy skonsultować objawy z lekarzem, mogą bowiem zwiastować rozwój choroby.

Domowe sposoby na wąsik kobiecy

twarzy - golenieOwłosienia na twarzy w prosty sposób możemy pozbyć się we własnym domu. W celu osiągnięcia najlepszych efektów warto jednak skorzystać z usług kosmetyczki. Jednym ze sposobów usunięcia owłosienia w domu jest depilacja twarzy woskiem. Polega ona na zerwaniu podgrzanego wosku z twarzy przy pomocy specjalnych pasków. Depilację tego rodzaju możemy wykonywać na ciepło i na zimno, w zależności od produktu, jaki posiadamy. Popularną metodą jest również zabieg wykonywany kremem specjalnie do tego przeznaczonym. Jest to jednak sposób, który nie gwarantuje nam długotrwałych efektów.

Do domowych zabiegów można zaliczyć również przygotowane własnoręcznie pasty cukrowe, które pozwalają na usunięcie owłosienia w sposób mniej bolesny. Pasta cukrowa okleja jedynie włos, nie przyklejając się do ciała i nie ciągnąc skóry. Do depilacji w domowym zaciszu użyć możemy też oczywiście tradycyjnej pęsety, jednak jej nieumiejętne zastosowanie może spowodować podrażnienia, a nawet późniejsze wrastanie włosków.

Ostatnio w sklepach zaczęły pojawiać się elektryczne depilatory, przeznaczone do twarzy. Tradycyjne modele nie zawsze sprawdzają się w przypadku depilacji tak małych i wrażliwych miejsc. Depilator do twarzy jest wyposażony w malutką głowicę, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne usunięcie wszystkich włosów, nawet z trudno dostępnych miejsc (np. z nosa), a także regulacja brwi.

Podrażnienia po depilacji twarzy

Skóra twarzy jest znacznie bardziej delikatna i wrażliwa na podrażnienia, niż skóra na innych częściach ciała. Bardzo często domowe sposoby usuwania owłosienia z twarzy przyczyniają się do bolesnych i nieestetycznych irytacji (skóry). W związku z tym wybierając produkt do depilacji, warto wybrać ten dedykowany twarzy np. plastry z woskiem lub krem, który nie podrażni wrażliwej skóry. Jeśli samodzielnie depilujemy wąsik za pomocą wosku, przyłóżmy szczególną uwagę do prawidłowej techniki. Wosk zrywa się zawsze w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, i robi się to szybkim i zdecydowanym ruchem. Jeśli podrażnienia się pojawią to w pierwszej kolejności można przyłożyć do nich kostki lodu, a następnie posmarować Sudocremem. Jeśli zmiany przybiorą formę stanów zapalnych to należy smarować je Tribioticem (Tribioticiem).

Gdy domowe sposoby zawiodą

Niestety nie jest możliwe trwałe usunięcie owłosienia domowym sposobem. Alternatywą jest udanie się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, w którym kosmetolog lub dermatolog dobierze i wykona odpowiedni zabieg dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Zastosowanie lasera gwarantuje usunięcie owłosienia na stałe, co sprawi, że przez lata nie będziemy musieli przejmować się zabiegami domowej depilacji.

 

Oceń artykuł

Średnia ocen 4.7/5, ilość głosów 7

Powiązane artykuły

Jak wybrać najlepszy gabinet do depilacji?

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to zdecydowanie najskuteczniejsza z metod. Co więcej, usługę tę świadczy coraz więcej salonów urody. Tylko jak wybrać ten najlepszy?

Jak łagodzić podrażnienia po depilacji?

Podrażnienia występujące po depilacji są zjawiskiem częstym i wyjątkowo niekomfortowym. Zaczerwienienie i bolesność skóry, to naturalna reakcja po wyrwaniu zbędnych włosków.

Depilacja laserowa bikini. Wszystko o efektach.

Wiele osób zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia. Najprostszym sposobem, by pozbyć się go na stałe jest sięgnięcie po depilację laserową. Jednym z najchętniej wybieranych przez Panie zabiegów jest depilacja okolic bikini. Dlaczego i czy warto zdecydować się na depilację laserową bikini? Jak wyglądają jej efekty?


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.