WYBIERZ SALON:

Dlaczego warto zrobić makijaż permanentny? Odkryj zalety makijażu permanentnego

poznaj zalety wykonania makijażu permanentnego

W ostatnim czasie bardzo dużo kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Skąd taka popularność tego zabiegu? Co sprawia, że rezygnujemy z przyjemności codziennego make`upu na rzecz makijażu permanentnego? Z tego artykułu dowiesz się ciekawych informacji na temat makijązu permanentnego i poznasz powodu, dla których kobiety decydują się na jego wykonanie.


Jakie są największe zalety makijażu permanentnego?

W zasadzie jest bardzo dużo pozytywów wynikających z wykonania makijażu permanentnego. To świetna alternatywa dla osób żyjących w pośpiechu, którzy nie mają czasu na codzienny makijaż. Dzięki stałemu makijażowi jesteś gotowa do wyjścia, bez niepotrzebnej gonitwy z pokoju do łazienki w poszukiwaniu kosmetyków. Niezwykle istotną zaletą makijażu permanentnego jest to, że wyrównuje on asymetrię konturu brwi czy ust. 

Wiele osób obawia się, że makijaż permanentny pozostanie z nimi na zawsze - jak tatuaż. Otóż jest to MIT. Z czasem odcień pigmentu zaczyna wyglądać inaczej, osłabia się i stopniowo zanika. Zwykle po ok. 2-4 latach makijaż permanentny należy powtórzyć. Po tym czasie możesz nadać mu zupełnie nową odsłonę.

Kolejną zaletą z wykonania makijażu permanentnego jest brak specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. W przypadku makijażu permanentnego ust musisz liczyć się z tym, że mniej więcej przez 3 dni przed i po zabiegu należy stosować specjalny preparat zapobiegający powstawaniu opryszczki.

Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być podjęta ze 100% pewnością, a makijaż wykonany w profesjonalnym salonie. Jeżeli wciąż wahasz się, możesz wykonać próbny makijaż permanentny, dzięki któremu sprawdzisz, jak będziesz wyglądać po ostatecznym zabiegu.

Makijaż permanentny ust - jeden z najbardziej popularnych makijaży permanentnych

Idealnie umalowane usta - jak spełnić marzenie o szmince, która nigdy się nie ściera? Przede wszystkim, przed rozpoczęciem zabiegu makijażu permanetnego niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem. Po pierwsze, będziesz mieć pewność, że dobrze dopasujesz kolor i kształt ust. Każda kobieta ma inny typ urody, a makijaż permanentny powinien uwydatniać piękno, a nie szpecić twarz kobiety. W dniu poprzedzającym wykonanie makijażu permanentnego, dobrze jest zastosować peeling i nałożyć krem nawilżający, który może pomóc w łatwiejszym przyjmowaniu pigmentu. Wykonanie makijażu permanentnego ust trwa około 2 godzin, jednak w odstępie ok. 4 tygodniu od zabiegu należy uzupełnić barwnik. Czemu? Po mniej więcej 4-5 dniach od zabiegu skóra zaczyna się delikatnie złuszczać a barwnik zanikać - nawet do 40%. Właśnie dlatego konieczne jest jego uzupełnienie po kilku tygodniach.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego ?

W każdym zabiegu kosmetycznym istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. To samo dotyczy makijażu permanentnego. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

- ciąża oraz okres karmienia piersią

- cukrzyca

- łuszczyca

- zażywanie leków sterydowych oraz przeciwzakrzepowych 

- choroby nowotworowe

- infekcje skórne i ogólnoustrojowe

Jak widzisz przed podjęciem decyzji warto przeanalizować dokładnie wszystkie “za” i “przeciw”. Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego koniecznie wybierz profesjonalny salon kosmetyczny z dobrymi opiniami, umów się przed zabiegiem na konsultację z kosmetologiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, aby na koniec cieszyć się z fantastycznych efektów.

 


Oceń artykuł

Średnia ocen 5/5, ilość głosów 4

Powiązane artykuły

Makijaż dzienny a wieczorowy – poznaj różnice

Makijaż jest ozdobą każdej kobiecej twarzy. Dzięki niemu możemy podkreślić atuty naszej urody i zaretuszować niedoskonałości. Jest on ponadto sztuką, w której możemy spełniać się artystycznie – odkrywać połączenia kolorów, nowe techniki i sztuczki, które sprawiają, że stajemy się piękniejsze przede wszystkim w swoich oczach. Istnieje wiele rodzajów makijażu, dwa z nich możemy zaliczyć jednak do podstawowych – makijaż dzienny oraz wieczorowy.

Kreski permanentne na powiekach i ustach – dowiedz się czy warto i jak pielęgnować twarz po zabiegu

Makijaż permanentny to doskonała forma podkreślenia naturalnej kobiecej urody. Ciągły rozwój medycyny estetycznej pozwala na uzyskanie delikatnych efektów trwałego, ale zarazem lekkiego codziennego make-upu. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.