WYBIERZ SALON:

Depilacja laserowa wąsika - z czym zmagają się kobiety?

wąsik na twarzy

Włoski nad górną wargą to bardzo wstydliwy problem, z którym zmagają się kobiety. Jeżeli są one jasne i mało widoczne nie powoduje to kompleksów i złego samopoczucia. Co innego jeżeli kobieta ma ciemne i dosyć grube włosy nad ustami, wtedy to odbiera pewność siebie.

Nie musisz jednak od razu się załamywać kobiecym wąsikiem! Depilacja wąsika może Ci przynieść trwały efekt jeżeli pomyślisz o depilacji laserem. Informacje o tym, dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej wąsika znajdziesz w tym artykule.

Jak pozbyć się wąsika

Wszystko zależy od Twoich preferencji. W internecie znajdziesz mnóstwo informacji i reklam dotyczących najlepiej działających metod depilacji. Sposoby takie jak: kremy do depilacji twarzy, zabiegi pastą cukrową, wyrywanie włosów pęsetą, czy golenie maszynką działają ale są nietrwałe. Warto zaznaczyć, że najskuteczniejsza metoda to depilacja twarzy laserem. To sposób, żeby efektywnie, trwale, usunięcie wąsika bez bólu! Nie powinnaś wstydzić się korzystania z dostępnych rozwiązań a Twój partner powinien Cię wspierać w tym.

Kiedy depilować wąsik

Depilację laserową wąsika najlepiej rozpocząć jesienią ponieważ w takcie kolejnych sesji depilacyjnych musisz unikać słońca. Nawet jeżeli jest to pora gdzie promienie słoneczne mogą padać na twarz powinnaś stosować krem z filtrem 50 SPF. Pielęgnacja skóry pomiędzy kolejnymi zabiegami jest bardzo ważna. Łącznie na trwałe usunięcie wąsika potrzebujesz ok 6 wizyt w salonie w ostępach co dwa miesiące. Jest to zależne od fazy wzrostu włosów. Laser działa na te, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli w fazie Anagen.

Usuwanie wąsika laserem Light Sheer

tl_files/blog/wasik.jpg

Oferta serwisów internetowych jest ogromna, jednak nie każdy oferuje najskuteczniejszy laser do usuwania włosów na twarzy. Laser Light Sheer zapewni Ci najbardziej precyzyjny, skuteczny zabieg depilacji wąsika. Wiązka światła działa bezpośrednio na barwnik zawarty we włosach, czyli melaninę.

Dzięki temu uszkadza cebulki włosa i mieszki włosowe nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Nie musisz jednak się obawiać, że kiedy pojawią się takie objawy to depilacja wąsika nie przebiegła prawidłowo. Zaczerwienienie skóry to normalny obaw podczas depilacji wąsika i znika po kilku godzinach.

Czy depilacja wąsika boli

Zdecydowanie nie! Depilacja włosków na twarzy przy urządzeniu Light Sheer jest bezbolesna. A niewielkie uczucie dyskomfortu, które może towarzyszyć depilacji wąsika niwelujemy poprzez zastosowanie specjalnego kompresu chłodzącego.

 

tl_files/blog/wlosy-nad-gorna-warga.jpg

Przeciwwskazania do depilacji wąsika laserem

Każdy zabieg kosmetyczny niesie ze sobą pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W przypadku depilacji wąsika przy użyciu lasera występują takie przeciwwskazania:

  1. opalona skóra ( odstęp pomiędzy wystawieniem skóry na słońce a zabiegiem lasowym powinien wynosić minimum 4 tygodnie
  2. przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło
  3. niektóre leki
  4. ciąża i okres karmienia piersią
  5. nowotwory
  6. infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu;
  7. stosowanie samoopalaczy

Cena depilacji laserowej wąsika 

W salonach depilacji Laser Delux cena jednego zabiegu depilacji wąsika wynosi 99zł. To niewiele, w porównaniu z tym ile musisz przeznaczyć na produkty dpo tradycyjnej depilacji twarzy. 

Depilacja laserowa innych części ciała

Poza depilacją wąsika inne części twarzy też mogą być depilowane laserem. Może być wykorzystana do trwałej depilacji brody. Szczególnie panowie często korzystają z takiej możliwości ponieważ przez lata mają problem z podrażnieniami na skórze spowodowanymi ciągle wrastającymi włosami oraz zaczeriwnieniem skóry po tradycyjnym goleniu. Zawsze jest tak, że golenie maszynką rozwiązuje tylko problem na chwilę. Często też ogolony włos odrasta ciemniejszy i mocniejszy.


Oceń artykuł

Średnia ocen 5/5, ilość głosów 1

Powiązane artykuły

Wąsik kobiecy - poznaj przyczyny i dowiedz się jak się go pozbyć

Delikatny meszek nad górną wargą wstępuje u każdej kobiety i jest to całkowicie naturalne. Jednak kiedy owłosienie staje się gęstsze i bardziej widoczne, może stanowić poważny problem, którego jak najprędzej chcemy się pozbyć.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.