WYBIERZ SALON:

Depilacja laserowa głębokiego bikini - na czym polega?

wydepilowane bikini  Depilacja laserowa głębokiego bikini cieszy się niesłabnącą popularnością. Gabinety kosmetyczne prześcigają się w wykonywaniu tego zabiegu i korzystają z coraz to nowszych technologii, które skutecznie pomagają w redukcji niechcianych włosków. W poniższym artykule opiszemy, na czym dokładnie polega zabieg laserowego usuwania owłosienia za pomocą depilacji laserowej w okolicach bikini.

Depilacja laserowa głębokiego bikini - co to jest za zabieg?

Współczesne kobiety są coraz częściej świadome zalet, jakie niesie za sobą zabieg usuwania włosków z miejsc intymnych. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o aspekt estetyczny - choć niewątpliwie odgrywa on dużą rolę w procesie decyzyjnym, ale również o kwestie higieny. Poddając się zabiegowi depilacji laserowej można rozważyć dwa warianty, uzależnione od depilowanego obszaru bikini: można usunąć włosy do linii bikini bądź poddać się tzw. głębokiej depilacji, czyli całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia z miejsc intymnych - również na wargach sromowych.

Warto zaznaczyć, że depilacja głęboka jest możliwa w dwóch wariantach: brazylijskim lub hollywoodzkim. Depilacja brazylijska, to nic innego, jak usunięcie włosków ze strefy intymnej i pozostawienie cieniutkiego paseczka sięgającego do wzgórka łonowego.

Depilacja hollywoodzka polega na całkowitym usunięciu włosków i uzyskaniu gładkiej sfery intymnej. Dla kobiet, które cenią sobie komfort, ale nie chcą całkowicie usuwać włosków, idealnym rozwiązaniem będzie depilacja bikini francuskiego. Włoski zostają usunięte jedynie z linii bielizny, a na wzgórku łonowym zostają uformowane w trójkąt lub prostokąt.

Zabieg depilacji laserowej pozwala raz na zawsze pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia, co niewątpliwie przyczynia się do większego komfortu w codziennym każdej kobiety. W depilacji laserowej bardzo istotna jest systematyczność w poddawaniu się kolejnym zabiegom. Satysfakcjonujący efekt uzyskamy po ok. 6 wizytach w dobrym salonie. Odstępy między zabiegami ustala kosmetolog, biorąc pod uwagę predyspozycje oraz uwarunkowania pacjenta, zwykle jest to między 8-12 tygodni.

W jaki sposób wykonuje się zabieg depilacji laserowej głębokiego bikini?

głębokie bikini

Przed wyborem salonu ofertą usuwania niechcianego owłosienia z okolic intymnych, warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim zabieg będzie przeprowadzany. Obecnie najskuteczniejszym urządzeniem do trwałego usuwania włosków jest Laser diodowy LightSheer Duet – za jego pomocą depilacja przebiega w 3 razy krótszym czasie i z lepszą precyzją.

 
Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog powinien przeprowadzić szczegółową konsultację, podczas której upewni się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji. Również ocenia typ i stan skóry oraz specyfikę włosów, na sam koniec dobierając odpowiednie parametry wiązki lasera. Ponadto każdy zabieg, poprzedzony jest tzw. próbą laserową, by sprawdzić, czy włos podatny jest na jego działanie.

Po każdym zabiegu trwałego usunięcia owłosienia należy w odpowiedni sposób zadbać o skórę: myć ją żelami bez zwartości mydła, stosować odpowiednie zasypki, maści i kremy oraz delikatnie osuszać – nie drażniąc wydepilowanych partii skóry.

Jak wygląda depilacja bikini głębokiego?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa w miejscu bikini boli. Odczucia są indywidualne, ponieważ każdy człowiek posiada inny próg bólu. Przed zabiegiem strefa intymna może zostać posmarowana maścią znieczulającą – pozwoli to znacznie ograniczyć nieprzyjemne wrażenia. Standardowym sposobem na niwelowanie dyskomfortu podczas zabiegu jest stosowanie lodowych kompresów. Taki kompres przykłada się do skóry po każdorazowym oddaniu "strzału" lasera. 

Depilacja bikini głębokiego - jak się przygotować?

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z przeciwskazaniami do zabiegów laserowych. Nie można ich wykonywać u kobiet w czasie ciąży, głównie ze względu na to, że nie zbadany został wpływ oddziaływania lasera na płód ani organizm kobiety ciężarnej. Kolejnym przeciwskazaniem do depilacji laserowej są infekcje, zarówno bakteryjne, wirusowe, jak i grzybicze. Należy pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze, tak więc na min. miesiąc należy zrezygnować z solarium i innych form opalania (również samoopalacza).

Depilacji laserowej można poddać się także w czasie miesiączki – jeśli tylko nie będzie to sprawiało nam dodatkowego dyskomfortu. Jeśli jednak cierpimy na bardzo bolesne i obfite miesiączki, lepiej zdecydować się na zabieg w innym terminie.

Wybór odpowiedniego salonu specjalistycznego oraz stosowanie się do wszelkich rekomendacji kosmetologa, przeprowadzającego zabieg depilacji laserowej bikini, stanowi gwarancję spektakularnego efektu, którym będzie można się cieszyć przez długie lata.

Oceń artykuł

Średnia ocen 3.8/5, ilość głosów 281

Powiązane artykuły

Depilacja pach - maszynka czy laser?

Depilacja pach to nie tylko podstawa zadbanego wyglądu, ale również kwestia higieny osobistej. Włosy często są dodatkową przyczyną nadmiernego pocenia, co więcej przeszkadzają w skutecznym działaniu antyperspirantów.

Laserowe usuwanie przebarwień po ciąży i opalaniu

Przebarwienia skóry mogą stać się czasami poważnym problemem. Jeżeli pojawiają
się w widocznych miejscach, znacząco zmniejszają pewność siebie oraz tworzą niepotrzebne kompleksy. Na szczęście dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień skóry.

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi to często za mało, by powrócić do formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda - zabieg kriolipolizy. Na czym on polega?  


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.