WYBIERZ SALON:

Depilacja laserowa bikini. Wszystko o efektach.

kobieta w bikiniWiele osób zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia. Najprostszym sposobem, by pozbyć się go na stałe jest sięgnięcie po depilację laserową.Jednym z najchętniej wybieranych przez Panie zabiegów jest depilacja okolic bikini. Dlaczego i czy warto zdecydować się na depilację laserową bikini? Jak wyglądają jej efekty?

Depilacja laserowa bikini – na czym polega?

Laserowe usuwanie owłosienia okolic bikini to doskonały sposób, by raz na zawsze pożegnać się z włoskami z tych rejonów. Zabieg jest przeprowadzany na podstawie wcześniej odbytej konsultacji kosmetologicznej. Przed zabiegiem oceniany jest stan i typ naszej skóry i włosów, na podstawie której dobierana zostaje odpowiednia częstotliwość lasera. Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu mieszków włosów oraz cebulek włosa, znajdujących się w fazie wzrostu, tak by całkowicie wstrzymać proces ich odrastania. Co ważne parametry lasera ustawiane są  ten sposób, by nie uszkadzać pozostałych tkanek, zabieg jest więc bezinwazyjny i bezpieczny.

Efekty zabiegu depilacji laserowej

zabieg depilacji obszaru bikiniW zależności od grubości i koloru włosa, pierwsze efekty widać już po kilkunastu dniach od przeprowadzenia zabiegu. Zdecydowanie lepsze rezultaty zobaczą osoby o grubych i ciemnych włosach. Klientki o jasnym kolorze włosów mogą liczyć na przerzedzenie lub osłabienie owłosienia (ciemny blond lub jasny brąz). Włosy siwe, rude lub bardzo jasne ze względu na zbyt małą ilość barwnika nie reagują na zabiegi laserowe, a w efekcie końcowym, nie da się ich usunąć. Po wykonanym zabiegu włosy mogą wypadać nawet do 3 tygodni. Do osiągnięcia końcowego efektu konieczne jest wykonanie serii ok 5-6 zabiegów. Należy powtarzać je w odstępach 8- 12 tygodniowych. Z czasem odstępy te mogą się wydłużyć ze względu na wolniejsze i słabsze odrastanie włosów.

W zależności od preferencji można zdecydować się na bikini klasyczne (francuskie), hollywoodzkie lub brazylijskie. Opcja pierwsza polecana jest dla tradycjonalistek, które pragną wyglądać naturalnie ale estetycznie. Włoski są usuwane w taki sposób, by nie wystawały poza linię majtek. Bikini brazylijskie polega na usunięciu włosków z pachwin, pośladków oraz ze wzgórka łonowego, i pozostawieniu na nim cienkiego paseczka. Bikini hollywoodzkie to depilacja najdokładniejsza, efektem jest zupełnie gładka skóra.

Skutki uboczne

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i piekąca. Może dojść również do obrzęku i powstania niewielkich strupków, utrzymujących się najwyżej do kilku dni po zabiegu.
Skórę po depilacji laserowej należy natłuszczać kremami łagodzącymi takimi jak ALANTAN PLUS, BEPANTHEN, PANTHENOL. Innymi podrażnieniami po depilacji bikini mogą być obrzęk lub rumień okołomieszkowy, utrzymujące się przez kilka dni. Rzadko zdarzają się wysiewy opryszczki zwykłej, i zazwyczaj dotyczą osób, które cierpią na częste jej nawroty.

Depilacja bikini – za i przeciw

Zwolennicy depilacji okolic intymnych często powołują się na kwestie higieniczne oraz estetyczne. Gładkie miejsca znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości, mniej się pocą – zwłaszcza w upalne dni. Jeśli chodzi o kwestie gustu, to są indywidualne – często młode kobiety decydują się na pełną depilację, a dojrzałe Panie stawiają na naturalny wygląd. Przeciwnicy depilacji z kolei twierdzą, że owłosienie stanowi naturalną barierę przed szkodliwymi zarazkami co jest częstym mitem ponieważ dzięki depilacji laserowej unikamy ciągłych uszkodeń skóry jak przy tradycyjnej depilacji maszynką. Depilacja okolic bikini jest sprawą indywidualną i uzależnioną od gustu.Dowiedz się więcej o zabiegu depilacji bikiniOceń artykuł

Średnia ocen 3.8/5, ilość głosów 32

Powiązane artykuły

Jak wybrać najlepszy gabinet do depilacji?

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to zdecydowanie najskuteczniejsza z metod. Co więcej, usługę tę świadczy coraz więcej salonów urody. Tylko jak wybrać ten najlepszy?

Depilacja laserowa głebokiego bikini - na czym polega?

Depilacja laserowa głębokiego bikini cieszy się obecnie niesłabnącą popularnością. Gabinety kosmetyczne prześcigają się w wykonywaniu tego typu zabiegów, oferując Klientom najnowocześniejszy sprzęt, który skutecznie pomaga w redukcji niechcianych włosków.

Jak łagodzić podrażnienia po depilacji?

Podrażnienia występujące po depilacji są zjawiskiem częstym i wyjątkowo niekomfortowym. Zaczerwienienie i bolesność skóry, to naturalna reakcja po wyrwaniu zbędnych włosków.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.