WYBIERZ SALON:

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne?

miejsce występowania rozstępów u kobietyRozstępy – problem, z którym boryka się nawet 90% z nas. Mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, po przebytej ciąży, czy w wyniku zmian hormonalnych. Jeszcze do niedawna ich pojawienie oznaczało, że zostaną z nami przez całe życie. Na szczęście zmieniło się to całkowicie, dzięki najnowszym technologiom medycyny estetycznej.

Jak powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów to najczęściej całkowicie nieodczuwalny proces. Pierwszą przyczyną ich powstawania są predyspozycje genetyczne, czyli tendencja do mniejszej zawartości włókien sprężystych. Za ich tworzenie odpowiada też hormon kortyzol, który produkowany jest w okresie dojrzewania, ciąży oraz tycia. Jego nadmiar upośledza komórki wytwarzające kolagen i elastynę, czyli białka odpowiedzialne za elastyczność skóry. Uszkodzone białka zamiast rozciągać się – pękają, tym samym tworząc rozstępy na ciele. Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, piersiach, biodrach i udach. Problem dotyka także mężczyzn u których rozstępy często występują na plecach, na bicepsach lub na barkach. Powstawanie rozstępów można podzielić na dwie fazy: zapalną, której towarzyszy obrzęk w skórze właściwej, oraz miejscowy stan zapalny wokół zmiany. Drugą fazą jest faza zanikowa, kiedy naskórek na zmianie staje się cienki, a sama zmiana blednie i wyglądem przypomina bliznę.

Sposoby usuwania rozstępów

W aptekach dostępne są różne produkty dedykowane usuwaniu rozstępów. Niestety są one skuteczne jedynie na pierwszych etapach ich powstawania, którego bardzo często nie jesteśmy świadomi. Całkowicie dojrzałe rozstępy możemy usunąć jedynie za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Drobne i płytkie rozstępy możemy spróbować usunąć za pomocą mezoterapii igłowej, która uelastycznia skórę i wygładza ją. Dodatkowo efekty zabiegu można wzmocnić, stosując peelingi chemiczne. W przypadku rozstępów zanikowych, które przyjmują barwę perłowo-białą skuteczne będą jedynie zabiegi laserowego usuwania rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów – czy działa?

Skuteczność zabiegów uzależniona jest od technologii, jaka została użyta do usuwania rozstępów, a także od głębokości i rozległości zmian. Znacznie łatwiej jest usunąć świeże niż stare rozstępy. Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z rozstępami, jest skorzystanie z usług specjalistycznego salonu, posiadającego nieablacyjny laser frakcyjny FOTON oraz ALMA Harmony XL. Działanie tego typu laserów znacznie przewyższa dotychczasowe możliwości innych urządzeń. Ich największą przewagą jest fakt, że działają one jedynie na wybrane fragmenty i warstwy skóry. Co ważne, lasery frakcyjne uważa się za całkowicie bezpieczne.

W jaki sposób usuwane są rozstępy? Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Światło lasera oddziałuje bezpośrednio na skórę, pobudzając ją do wytworzenia nowego kolagenu.

W ten sposób, odzyskujemy utracą elastyczność, co w rezultacie doprowadza do usunięcia widocznych rozstępów. Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych preferencji Pacjenta i jest ustalana przez specjalistę kosmetologa, wykonującego zabieg.
Laserowe usuwanie rozstępów jest obecnie najskuteczniejszą metodą dostępną na rynku. Co więcej, to również bardzo bezpieczny zabieg, który zawsze wykonywany jest przez wykwalifikowaną osobę. Decydując się na usługi specjalistycznego salonu, otrzymujemy nie tylko gwarancję skuteczności, ale również bezpieczeństwa i dopasowania najlepszych rozwiązań do indywidualnych predyspozycji skóry.

Oceń artykuł

Średnia ocen 4.2/5, ilość głosów 25

Powiązane artykuły

Jak usunąć blizny, rozstępy, cellulit?

Każdy z nas posiada na swoim ciele pewne niedoskonałości. Niektóre powstały w naturalny sposób, inne mogą być wynikiem nieszczęśliwego wypadku lub następstw przebytej choroby.

Na czym polega karboksyterapia?

Czy istnieje jedna metoda, która pozwala skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami, czy nawet trądzikiem? Choć wydaje się to zupełnie niemożliwe, istnieje! W dodatku jest bardzo bezpieczna i bardzo skuteczna. Metoda ta nazywana jest karboksyterapią.

Kriolipoliza - zamroź zbędne centymetry

Dieta pełna wyrzeczeń, mordercze treningi to często za mało, by powrócić do formy. W skutecznej walce z nadmierną tkanką tłuszczową może pomóc opracowana przez amerykańskich lekarzy, innowacyjna metoda - zabieg kriolipolizy. Na czym on polega?  


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.