WYBIERZ SALON:

Czy laserowe usuwanie owłosienia jest bezpieczne?

depilowana pachyChoć depilacja laserowa wydaje się być innowacyjną metodą, ma za sobą dość długą historię. Pierwsze zabiegi usuwania owłosienia laserem były wykonywane już na początku lat 60. ubiegłego wieku. Z początku urządzenia nie były precyzyjne i całkiem bezpieczne.

Dopiero w 1983 roku naukowcy skonstruowali laser o właściwej długości fal i optymalnym czasie trwania impulsu, dzięki czemu usuwał włosy, nie uszkadzając przy tym skóry. Liczne badania i testy wykonywane na przestrzeni lat pozwoliły stworzyć urządzenie, które zostało zaakceptowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, co potwierdza jego bezpieczeństwo i skuteczność.

Depilacja laserowa a bezpieczeństwo

Depilacja laserowa jest bezpieczna i nieinwazyjna, pod warunkiem, że przestrzegamy zaleceń przedstawionych przez specjalistę na konsultacjach. Profesjonalne gabinety depilacji oferują zwykle bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. Podczas takiej wizyty specjalistka omawia wszystkie przeciwskazania oraz informuje jak się przygotować do zabiegu, a także jak postępować po zabiegu. Powinna również wykonać wywiad dermatologiczny i wykonać próbę laserową. Zabieg depilacji jest bezpieczny pod warunkiem, że wybierzemy profesjonalny gabinet, w którym używa się atestowanego sprzętu. Bardzo ważne jest również doświadczenie i  umiejętności personelu. Warto zwrócić uwagę na warunki, w jakich przeprowadza się zabiegi – czy przestrzega się zasad higieny i sterylności.

pachy po zabiegu depilacji laserowejBy zabieg depilacji nie skutkował podrażnieniami skóry należy przestrzegać kilku zaleceń. Przede wszystkim nie opalać się i nie stosować samoopalaczy i balsamów brązujących. Zabieg przeprowadzony na opalonej skórze może skutkować poparzeniami. Należy również zrezygnować z wszelkich leków i ziół światłouczulających m.in.: antybiotyków, leków psychotropowych, retinoidów, tetracyklin, sterydów, a także leków hormonalnych. Przed zabiegiem nie należy wykonywać peelingów oraz zabiegów złuszczających. Bardzo ważne jest również przestrzeganie wytycznych pozabiegowych. Skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, dlatego trzeba ją traktować delikatnie – nie myć mydłem ani nie stosować kosmetyków zawierających alkohol. Jeżeli zabieg dotyczył pach – nie stosować dezodorantów i antyperspirantów. Przez 4-6 tygodni po zabiegu nie wolno także się opalać. Skórę należy chronić przed działaniem promieniowania słonecznego, stosując kremy z filtrami UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony.

Depilacja laserowa a nowotwór

Dość często można spotkać się z opinią, że zabiegi laserowe mogą powodować raka. Najprawdopodobniej za takim przekonaniem stoi fakt, iż choroba nowotworowa jest jednym z przeciwskazań do wykonania zabiegu. Wielu lekarzy sądzi, iż energia emitowana przez urządzenie może stymulować ogniska nowotworowe i sprzyjać przerzutom. Inni z kolei uważają, że nie ma wystarczających dowodów na poparcie tej tezy.  Z pewnością można jednak stwierdzić, że depilacja laserowa jest bezpieczna dla osób zdrowych.

Oceń artykuł

Średnia ocen 2.9/5, ilość głosów 12

Powiązane artykuły

Depilacja pach - maszynka czy laser?

Depilacja pach to nie tylko podstawa zadbanego wyglądu, ale również kwestia higieny osobistej. Włosy często są dodatkową przyczyną nadmiernego pocenia, co więcej przeszkadzają w skutecznym działaniu antyperspirantów.

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Wraz ze wzrostem popularności oraz dostępności depilacji laserowej, narosło wokół niej dużo mitów, które mogą odstraszać od przeprowadzenia zabiegu. Niewątpliwy wpływa na to ma również fakt, że na rynku dostępne są różne urządzenia, wykazujące zróżnicowaną efektywność.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn - poznaj możliwe rozwiązania

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn przestała być tematem tabu. Panowie docenili korzyści płynące z depilacji, jakimi niewątpliwe są względy higieniczne oraz estetyczne. Jednak czym najlepiej depilować miejsca intymne?


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.