WYBIERZ SALON:

Depilacja miejsc intymnych - temat tabu?

depilacja okolic  bikini


W ciągu miesiąca przeznaczamy wiele czasu na usuwanie niechcianego owłosienia. Szczególnie włoski w okolicach intymnych przysparzają nam wiele kłopotów. Pomyśl, czy nie warto wykonać depilacji w gabinecie kosmetycznym i pozbyć się problemu raz, na zawsze? Skuteczne efekty może przynieść nam depilacja laserowa.


Skąd bierze się wstyd przed depilacją okolic bikini?

Do rozmowy o depilacji pach i nóg jesteśmy już przyzwyczajeni - wymieniamy się między sobą doświadczeniami czy opiniami o salonach. Dużo większe skrępowanie wywołują u nas jednak dyskusje o depilacji okolic intymnych. Zwłaszcza dla mężczyzn rozmowa z kosmetologiem na ten temat to krępująca sprawa. Z jednej strony chcą się poddać depilacji, lecz często pojawiają się w gabinetach za namową swoich partnerek, które korzystały z tego typu zabiegów.

Skąd się biorą te obawy? Najczęściej bariera wynika z tego, że odczuwamy dyskomfort na myśl, że obca osoba będzie oglądała i dotykała najbardziej intymnych okolic naszego ciała. Niektórzy mężczyźni boją się, że wystąpi u nich erekcja i to w trakcie wykonywania zabiegu.

Depilacja bikini bez tabu - jak wygląda zabieg?

Podczas wykonywania zabiegu depilacji to Ty decydujesz o jego przebiegu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni otrzymują od nas jednorazową bieliznę, aby móc bez problemu samodzielnie odsłonić skórę, która ma zostać poddana depilacji.
Zabieg jest przeprowadzany możliwie bezdotykowo, aby ograniczyć kontakt kosmetologa z intymnymi częściami ciała osoby depilowanej. Dlatego tak ważna jest współpraca podczas zabiegu - dzięki temu można poczuć się komfortowo, a ryzyko wystąpienia erekcji u mężczyzn będzie bardzo małe. Oczywiście nie bez znaczenia jest tu rozmowa z kosmetologiem na samym początku - jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości czy obawy, nie wstydźmy się powiedzieć o tym specjaliście.

O czym pamiętać przed zabiegiem depilacji okolic intymnych?

Przed rozpoczęciem procesu depilacji laserowej trzeba wykluczyć wszystkie przeciwwskazania i wykonać próbę laserową. Jest to także czas na zadawanie pytań i rozwiewanie wszelkich wątpliwości. Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona 1-2 dni wcześniej, dokładnie umyta i nienatłuszczona. Nie wolno także przynajmniej tydzień przed planowaną depilacją, używać kremów do depilacji. Należy także wykluczyć opalanie minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.

Jako kobieta i osoba wykonująca zabiegi uważam, że poddawanie się depilacji okolic intymnych nie powinno być w żadnym stopniu dla nas tematem wstydliwym. Chodzimy do lekarzy, fizjoterapeutów, masażystów i innych specjalistów, dlatego potraktujmy to jako normalną wizytę, która ma rozwiązać nasz problem. Nie bójmy się otwartości i szczerości. Przychodząc do gabinetu podejmujecie rozmowę ze specjalistą, który oferuje swoją wiedzę i doświadczenie. Profesjonalnie wykona zabieg i zadba o swobodną atmosferę. Pozostaje nam tylko czekać na wspaniałe rezultaty!

 

 

 

 

Oceń artykuł

Średnia ocen 4.5/5, ilość głosów 4

Powiązane artykuły

Depilacja laserowa głebokiego bikini - na czym polega?

Depilacja laserowa głębokiego bikini cieszy się obecnie niesłabnącą popularnością. Gabinety kosmetyczne prześcigają się w wykonywaniu tego typu zabiegów, oferując Klientom najnowocześniejszy sprzęt, który skutecznie pomaga w redukcji niechcianych włosków.

Depilacja laserowa bikini. Wszystko o efektach.

Wiele osób zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia. Najprostszym sposobem, by pozbyć się go na stałe jest sięgnięcie po depilację laserową. Jednym z najchętniej wybieranych przez Panie zabiegów jest depilacja okolic bikini. Dlaczego i czy warto zdecydować się na depilację laserową bikini? Jak wyglądają jej efekty?

Depilacja - jak się do niej przygotować?

Zabiegi depilacji pozwalają nam w krótkim czasie uzyskać efekt gładkiej, jedwabistej skóry. Jednak podobnie jak w przypadku innych metod, przed wykonaniem depilacji skórę należy odpowiednio przygotować.


Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.