WYBIERZ SALON:


Niezliczona ilość skomplikowanych nazw zabiegów medycyny estetycznej może przyprawić o zawrót głowy. Kriolipoliza, karboksyterapia, mezoterapia, UltraContour – to tylko niektóre zabiegi, którym można poddać się w gabinetach medycyny estetycznej. Jak rozszyfrować te dziwnie brzmiące nazwy i jaki zabieg będzie odpowiedni do danego problemu? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w naszym Poradniku Medycyny Estetycznej.

Medycyna estetyczna – co to jest?

Najkrócej rzecz ujmując, medycyna estetyczna jest działem, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia osobom zdrowym. Obszarem zainteresowań tej dziedziny są działania profilaktyczne mające na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz działania rekonstrukcyjne służące naprawie stanu skóry oraz usunięciu niedoskonałości. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają zlikwidować zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia i inne niedoskonałości. Umożliwiają również wymodelowanie sylwetki, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Medycyna estetyczna wykorzystuje wiele narzędzi i metod, które są niezwykle skuteczne, a przy tym bezpieczne. Jednym z najbardziej wielofunkcyjnych i efektywnych narzędzi jest laser – może być wykorzystywany zarówno w celu depilacji, jak i w usuwaniu trądziku, blizn czy odmładzaniu skóry.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej każda kobieta może zadbać o siebie i poczuć się wyjątkowo. Likwidacja niedoskonałości, walka z oznakami starzenia, poprawa sylwetki – każde działanie może znacząco podnieść jakość życia, poprawić samoocenę i pewność siebie. Na naszym blogu prezentujemy informacje i praktyczne porady, związane z zabiegami medycyny estetycznej.


Popularna tematykaNajnowsze artykuły

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o cellulicie

Wiele kobiet spotkało się z problemem tzw. „pomarańczowej skórki“.  Ta dolegliwość skórna powoduje, że odczuwamy duży dyskomfort, kiedy musimy odsłonić partie ciała, na których jest on szczególnie widoczny. Pomimo, że początkowo jest to niegroźny defekt kosmetyczny, kiedy zostanie pozostawiony sam sobie, może później przerodzić się w „cellulitis” i doprowadzić do poważnego problemu zdrowotnego. Cellulitis definiowany jest już od dawna jako choroba i nie możemy tego bagatelizować.


Regulacja brwi - metody na skuteczne wymodelowanie dzięki depilacji

Ładne, zadbane, wymodelowane brwi są ukoronowaniem makijażu oka. Uwypuklają rysy twarzy i nadają jej charakteru. Ważne, by wiedzieć jak prawidłowo regulować i dbać o ich perfekcyjny kształt, by podkreślały urodę. 


Prawidłowa ilość tkanki tłuszczowej w organizmie - poznaj obowiązujące normy

Wbrew pozorom tkanka tłuszczowa nie jest jedynie niepotrzebnym balastem, wpływającym na estetykę sylwetki. To ważny składnik naszego organizmu, który pełni istotne funkcje. Bierze udział w procesach metabolicznych, wydziela biologicznie czynne substancje, które stymulują pracę układu odpornościowego. 

Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.