WYBIERZ SALON:


Niezliczona ilość skomplikowanych nazw zabiegów medycyny estetycznej może przyprawić o zawrót głowy. Kriolipoliza, karboksyterapia, mezoterapia, UltraContour – to tylko niektóre zabiegi, którym można poddać się w gabinetach medycyny estetycznej. Jak rozszyfrować te dziwnie brzmiące nazwy i jaki zabieg będzie odpowiedni do danego problemu? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w naszym Poradniku Medycyny Estetycznej.

Medycyna estetyczna – co to jest?

Najkrócej rzecz ujmując, medycyna estetyczna jest działem, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia osobom zdrowym. Obszarem zainteresowań tej dziedziny są działania profilaktyczne mające na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz działania rekonstrukcyjne służące naprawie stanu skóry oraz usunięciu niedoskonałości. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają zlikwidować zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia i inne niedoskonałości. Umożliwiają również wymodelowanie sylwetki, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Medycyna estetyczna wykorzystuje wiele narzędzi i metod, które są niezwykle skuteczne, a przy tym bezpieczne. Jednym z najbardziej wielofunkcyjnych i efektywnych narzędzi jest laser – może być wykorzystywany zarówno w celu depilacji, jak i w usuwaniu trądziku, blizn czy odmładzaniu skóry.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej każda kobieta może zadbać o siebie i poczuć się wyjątkowo. Likwidacja niedoskonałości, walka z oznakami starzenia, poprawa sylwetki – każde działanie może znacząco podnieść jakość życia, poprawić samoocenę i pewność siebie. Na naszym blogu prezentujemy informacje i praktyczne porady, związane z zabiegami medycyny estetycznej.


Popularna tematykaNajnowsze artykuły

Odchudzanie brzucha i boczków – jak zlikwidować fałdy i tłuszcz na brzuchu?

Chyba większość z nas w pewnym etapie swojego życia chciała lub musiała schudnąć. Chęć ta podyktowana mogła być kwestiami zdrowotnymi lub wizerunkowymi. Mamy zatem świadomość, że nie jest to temat łatwy. Często się zdarza, że zależy nam na zrzuceniu zbędnych centymetrów z okolic brzucha czy boczków i to w szybkim tempie. Nie lubimy długo czekać na efekty. Najlepiej, by nastąpiły od razu. Czy jest to możliwe? Jak pozbyć się uciążliwego problemu szybko i skutecznie, a przede wszystkim zdrowo?


Zapalenie mieszków włosowych

Nieestetyczne zmiany ropne pojawiające się na skórze np. po goleniu lub depilacji, mogą być objawami zapalenia mieszków włosowych. To dość częsta przypadłość, która nieleczona może przekształcić się w przewlekłe i trudne w terapii schorzenia.


Depilacja nóg - jak wygląda najlepszy sposób na gładkie nogi?

Wiosna i lato to pory roku, na które czekamy z utęsknieniem. Po długich i nieprzyjaznych zimowych miesiącach promienie słoneczne są dla nas jak lekarstwo – poprawiają nastrój i samopoczucie, dodają energii i redukują stres. Kiedy robi się ciepło, zmieniamy swoją garderobę, stawiając na krótkie spodenki i spódniczki. To właśnie wiosną wiele z nas rozpoczyna nierówną walkę z niechcianymi włoskami, zastanawiając się – jaka metoda depilacji nóg będzie najlepsza.

Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.