WYBIERZ SALON:


Niezliczona ilość skomplikowanych nazw zabiegów medycyny estetycznej może przyprawić o zawrót głowy. Kriolipoliza, karboksyterapia, mezoterapia, UltraContour – to tylko niektóre zabiegi, którym można poddać się w gabinetach medycyny estetycznej. Jak rozszyfrować te dziwnie brzmiące nazwy i jaki zabieg będzie odpowiedni do danego problemu? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w naszym Poradniku Medycyny Estetycznej.

Medycyna estetyczna – co to jest?

Najkrócej rzecz ujmując, medycyna estetyczna jest działem, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia osobom zdrowym. Obszarem zainteresowań tej dziedziny są działania profilaktyczne mające na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz działania rekonstrukcyjne służące naprawie stanu skóry oraz usunięciu niedoskonałości. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają zlikwidować zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia i inne niedoskonałości. Umożliwiają również wymodelowanie sylwetki, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Medycyna estetyczna wykorzystuje wiele narzędzi i metod, które są niezwykle skuteczne, a przy tym bezpieczne. Jednym z najbardziej wielofunkcyjnych i efektywnych narzędzi jest laser – może być wykorzystywany zarówno w celu depilacji, jak i w usuwaniu trądziku, blizn czy odmładzaniu skóry.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej każda kobieta może zadbać o siebie i poczuć się wyjątkowo. Likwidacja niedoskonałości, walka z oznakami starzenia, poprawa sylwetki – każde działanie może znacząco podnieść jakość życia, poprawić samoocenę i pewność siebie. Na naszym blogu prezentujemy informacje i praktyczne porady, związane z zabiegami medycyny estetycznej.


Popularna tematykaNajnowsze artykuły

Laser frakcyjny – charakterystyka i zastosowanie

Zabiegi laserowe to obecnie jedne z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod regeneracji skóry. Pozwalają w krótkim czasie osiągnąć spektakularne efekty odmłodzenia skóry, poprawy jędrności oraz likwidacji niedoskonałości. Lasery wykorzystywane są także w celu usuwania niechcianego owłosienia, rozstępów, blizn, znamion i pieprzyków. W kosmetologii stosuje się lasery diodowe, frakcyjne oraz Nd-Yag (neodymowo-yagowe), a także urządzenia świetlne typu IPL.  Dzisiaj skupimy się na jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń w kosmetologii – laserze frakcyjnym.


Cellulit a hormony - poznaj zależności

Cellulit w terminologii medycznej nazywany jest lipodystrofią, a w języku potocznym często bywa określany „skórką pomarańczową”. Ta nazwa obrazowo przedstawia zaburzenie, polegające na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Cellulit występuje powszechnie i nie dotyka wyłącznie kobiet z nadwagą, równie często pojawia się u osób szczupłych i wysportowanych. Co ciekawe raczej nie występuje u mężczyzn.


Karboksyterapia pod oczy i na rozstępy - 2 najbardziej popularne zastosowania zabiegu

Karboksyterapia jest metodą niepowtarzalną, o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Tak naprawdę niewiele zabiegów medycyny estetycznej pozwala poprawić kondycję włosów i zahamować ich wypadanie, zlikwidować cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej, usunąć rozstępy, cienie i worki pod oczami, a także drobne zmarszczki.

Wszystkie treści zamieszczone w serwisie objęte są prawem autorskim i nie mogą być powielane ani rozpowszechniane lub rozpowszechniane dalej w jakiejkolwiek formie (elektronicznej i mechanicznej), w tym udostępniane w Internecie - bez zgody pisemnej Laser DeLux. Wykorzystanie treści w sposób niepożądany grozi konsekwencjami prawnymi. Strona internetowa Laser DeLux ma charakter edukacyjny, połączony z przedstawieniem oferty i usług. Zespół Laser DeLux dokłada wszelkich starań, by prezentowane treści miały jak największą wartość informacyjną. Redakcja nie ponosi jednak odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, który nie prowadzi działalności lekarskiej w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Zalecamy, by przed podjęciem wszelkiego rodzaju działań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.